Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 16. Máj 2022

Dnes má meniny Svetozár
Zajtra má meniny Gizela

Kde nás najdete


Novinky šk.r. 2021/2022


OZNAM. PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 16 Máj 2022 00:00

 

KRITÉRIÁ PRIJÍMACIEHO KONANIA DO 1. ROČNÍKA PRE ŠKOLSKÝ ROK 2022/2023


KRITÉRIÁ PRIJÍMACIEHO KONANIA DO 1. ROČNÍKA PRE ŠKOLSKÝ ROK 2023/2024

 

Oznam pre stravníkov ŠJ

Strava na mesiac máj 2022 úhrada

I. stupeň ZŠ      26,62 €

II. stupeň ZŠ     28,60 €

ŠS                      31,02 €

IBAN: SK84 8180 0000 0070 0051 7087

 

 
,,SVIDNÍK A OKOLIE V ČASE DRUHEJ SVETOVEJ VOJNY“ PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 15 Máj 2022 00:00

VEDOMOSTNÝ KVÍZ

,,SVIDNÍK A OKOLIE V ČASE DRUHEJ SVETOVEJ VOJNY“

Dňa 6. mája 2022 sa uskutočnil vedomostný kvíz ,,Svidník a okolie v čase druhej svetovej vojny“. Cieľom tohto kvízu, ktorý organizovalo Vojenské historické múzeum, bolo rozšíriť vedomosti žiakov o nové poznatky z histórie mesta, v ktorom žijú. Kvíz bol súčasťou osláv 77. výročia ukončenia druhej svetovej vojny. Svoje sily si zmerali trojčlenné družstvá zo základných škôl vo Svidníku. Podporiť ich prišli spolužiaci, ktorí pozorne sledovali priebeh súťaže a potleskom podporovali svoje družstvá.

Čítať celý článok...
 
ŠTUDENTSKÁ FIRMA VISION-VINTAGE PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 13 Máj 2022 00:00

ŠTUDENTSKÁ FIRMA VISION-VINTAGE ÚSPEŠNE UKONČILA SVOJU ČINNOSŤ!

V rámci predmetu aplikovaná ekonómia aj v tomto školskom roku založili žiaci 3. ročníka OA študentskú firmu Vision Vintage a počas roka realizovali svoje podnikateľské plány.

Čítať celý článok...
 
KURZ OCHRANY ŽIVOTA A ZDRAVIA PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 13 Máj 2022 00:00

KURZ OCHRANY ŽIVOTA A ZDRAVIA SO ŽIAKMI 4.HA VO HVEZDÁRNI ROZTOKY

Naše dobrodružstvo sa začalo spoločným stretnutím. Komplikácie nastali hneď na začiatku, keď sme každý išli inou cestou. Po príchode sme sa ubytovali na krásnej chate na i v Roztokoch, okolo ktorej bola prebúdzajúca sa jarná príroda. Keďže sme „hoteláci“, s nadšením sme sa vrhli do spoločného varenia kotlíkového guľáša. Kým sa guľáš varil, my sme sa všetci stretli v altánku a zabavili sa pri spoločných aktivitách. Po zotmení nastal vhodný čas na pozorovanie mesiaca a hviezd pomocou teleskopu. Spoločnosť nám robil skúsený hvezdár, ktorý s nadšením odpovedal na všetky naše otázky. Ukázal nám, ako sa pomocou nočnej oblohy dokážeme zorientovať a zoznámil nás s mnohými súhvezdiami.

Čítať celý článok...
 
ZNÁMY SPISOVATEĽ V NAŠEJ ŠKOLE PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 12 Máj 2022 00:00

ZNÁMY SPISOVATEĽ V NAŠEJ ŠKOLE

Prvý májový pondelok bol pre našu školu zaujímavý aj tým, že nás navštívil známy slovenský spisovateľ Jozef Banáš, ktorý spolupracuje s naším absolventom Viktorom Riškom. Obidvaja páni si v rámci besedy pripravili pútavé rozprávanie pre žiakov prvého až tretieho ročníka obchodnej akadémie.

Čítať celý článok...
 
LOKÁLNE JE ZÁROVEŇ AJ ZDRAVŠIE PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 12 Máj 2022 00:00

LOKÁLNE JE ZÁROVEŇ AJ ZDRAVŠIE - EXKURZIA V NEĎALEKEJ PEKÁRNI ŠANDAL

V rámci aktivít Zelenej školy a nášho druhého cieľa v téme Potraviny „zvýšiť podiel produktov v školskej jedálni od lokálnych dodávateľov“ sme navštívili miestnu pekáreň Šandal nachádzajúcu sa  v rovnomennej obci. Majiteľka, p. Maťašová, nás privítala veľmi vrúcne, ukázala nám priestory prevádzky a porozprávala ako funguje pekárenská a cukrárenská výroba, ako aj to, akú cestu musí prejsť chlebík, kým si ho čerstvý a voňavý vychutnáme na našom tanieri. V závere exkurzie  nás čakalo bohaté sladké pohostenie vlastnej výroby, dokonca nám zabalili aj na cestu. Ďakujeme p. Maťašovej    za ústretovosť a pohostinnosť, cítili sme sa veľmi dobre.

Čítať celý článok...
 
PRAKTICKÁ MATURITNÁ SKÚŠKA HOTELOVEJ AKADÉMIE PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 12 Máj 2022 00:00

PRAKTICKÁ MATURITNÁ SKÚŠKA HOTELOVEJ AKADÉMIE

Po dlhšej prestávke, kedy sa maturitné skúšky ,,reálne nekonali“,  zažili žiaci V. HA triedy „na vlastnej koži“ praktickú maturitnú skúšku, ktorá sa skladala zo štyroch zadaní a jedným z týchto zadaní bolo pripraviť a prezentovať hlavné jedlo s prílohou a dezert podľa vlastného výberu.

Čítať celý článok...
 
ŽIACI KRAJSKÉHO KOLA OLYMPIÁDY KRITICKÉHO MYSLENIA V TOP 50! PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 12 Máj 2022 00:00

ŽIACI KRAJSKÉHO KOLA OLYMPIÁDY KRITICKÉHO MYSLENIA V TOP 50!

Dňa 23.03. 2022 sa uskutočnilo krajské kolo Olympiády kritického myslenia online formou, do ktorej sa zapojilo 1884 žiakov  z približne 140  škôl a gymnázií  Slovenska. Naši študenti v tejto olympiáde boli viac než úspešní a  umiestnili sa v TOP 50!

Čítať celý článok...
 
OBVODNÉ KOLO SPEVÁCKEJ SÚŤAŽE PDF Tlačiť E-mail
Streda, 11 Máj 2022 00:00

OBVODNÉ KOLO SPEVÁCKEJ SÚŤAŽE  SLÁVIK SLOVENSKA

10. mája 2022 nás žiaci našej školy, vybraní speváci  zo školského kola, reprezentovali na okresnom kole. Branko Koman nás reprezentoval v I. kategórii, Alexandra Miňová v II. kategórii a Ľudmila Lukáčová v III. kategórii. Vyspievali si potlesk a ocenenie poroty.

Čítať celý článok...
 
KRAJSKÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY PDF Tlačiť E-mail
Streda, 11 Máj 2022 00:00

KRAJSKÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY

,,Aby sme uspeli, musíme najprv veriť, že to dokážeme.“ -Nikos Kazantzakis. Svoju cestu za úspechom si našla aj žiačka 9.AZ triedy Natália Hajduková. Pomalými krôčikmi a cieľavedomým vzdelávaním rozširovala svoje vedomosti, zručnosti a praktické skúsenosti. Dňa 22.4.2022 sa Natália zúčastnila krajského kola Geografickej olympiády v Prešove. Sme radi, že sme si priebeh tejto súťaže mohli užiť prezenčne, nadobudli nové skúsenosti a zažili jedinečné zážitky.

Čítať celý článok...
 
Viac článkov...
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 5
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko