Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Sobota, 5. December 2020

Dnes má meniny Oto
Zajtra má meniny Mikuláš

Kde nás najdete


Novinky šk.r. 2020/2021


OZNAM PDF Tlačiť E-mail
Streda, 02 December 2020 00:00

OZNAM

Na základe rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu sa menia podmienky vyučovania s platnosťou od 26. októbra do odvolania :

 1. 1. –  4. ročník základnej školy – žiaci pokračujú vo vyučovaní prezenčnou formou, školský klub detí a školská jedáleň fungujú pre týchto žiakov v nezmenenom režime
 2. 5. –  9. ročník základnej školy – žiaci prechádzajú na dištančné vzdelávanie

-      študenti odborov obchodná akadémia a hotelová akadémia pokračujú v dištančnom vzdelávaní

Z  dôvodu celoplošného testovania obyvateľov sa upravuje termín jesenných prázdnin, ktoré sa presúvajú na piatok 30. októbra a pondelok 2. novembra 2020. Okrem jesenných prázdnin budú mimoriadne školské prázdniny v piatok  6. novembra a v pondelok 9. novembra 2020.

Dištančné vzdelávanie sa realizuje cez Edupage a Microsoft Teams, účasť je povinná. Podmienky distančného vzdelávania sú zverejnené v Edupage.

Žiaci a študenti v dištančnej forme vzdelávania nemôžu odoberať stravu v školskej jedálni – je potrebné zastaviť pravidelné platby za stravné lístky

Buďme disciplinovaní a v záujme vlastného zdravia a zdravia našich blízkych rešpektujme prijaté opatrenia!

Úprava podmienok školy v období pandémie COVID 19
 • Každý žiak si pri vstupe do budovy školy dezinfikuje ruky dezinfekčným prostriedkom umiestnenom pri vstupe do budovy školy.
  • Každý žiak nosí rúško vo vnútorných priestoroch školy, vrátane svojej triedy, ak nie je určené inak z nariadenia ÚVZ SR.
  • Zákonný zástupca zabezpečí pre svoje dieťa každý deň dve rúška (jedno náhradné, musí mat' pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky.
  • V miestnosti, v ktorej sa zdržujú žiaci z jednej triedy, je zabezpečené časté a intenzívne vetranie. Túto činnosť kontroluje počas dňa triedny učiteľ.
  • Prestávky medzi hodinami je potrebné realizovať v danej triede pri priamom vetraní s cieľom eliminovať prechádzanie sa po chodbách.
  • Žiak s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest) nesmie vstúpiť do priestorov školy.
  • Ak žiak v priebehu dňa vykazuje niektorý z možných príznakov COVID-19, bezodkladne kontaktuje triedneho učiteľa a ten ho umiestni do samostatnej izolačnej miestnosti a kontaktuje jeho zákonných zástupcov, ktorí ho bezodkladne vyzdvihnú.
  • Každý žiak po 3 dňovej neprítomnosti v škole predloží Vyhlásenie zákonného zástupcu alebo plnoletého žiaka o bezinfekčnosti“ Žiak si vyhlásenie stiahne pod týmto textom.

- vstup cudzím osobám do priestorov školy je možný len s výnimkou potvrdenou riaditeľkou školy a čestným prehlásením o bezinfekčnosti danej osoby (k dispozícií na recepcii). Pod cudzou osobu sa rozumie akákoľvek iná osoba okrem zamestnanca školy, žiaka a študentov.

-na komunikáciu externých osôb so školou počas úradných hodín (8.00 – 15.00) odporúčame využívať distančný spôsob komunikácie (písomný Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , telefonický 054/7882040 a pod.), prezenčný spôsob komunikácie je možný len so súhlasom riaditeľky školy za vyššie uvedených podmienok.


Školský časopis Centráčik  2020


OBCHODNÁ AKADÉMIA A HOTELOVÁ AKADÉMIA - ROČENKA 2020

 

 
MOJ SEN - LÍZANKA PDF Tlačiť E-mail
Streda, 25 November 2020 12:46

MOJ SEN - LÍZANKA

Všetky deti si radi zamaškrtia na lizankach. Našim klubáčikom nechýba ani nadšenie pre kreslenie či tvorenie. Preto neváhali a zapojili sa do medzinárodnej výtvarnej súťaže Môj sen - lízanka. Ich úlohou bolo podľa vlastnej fantázie nakresliť pestrofarebnú sladkosť na paličke. Nemali problém preniesť sa do krajiny plnej žiarivých farieb, kde sa všedné veci napríklad motýľ, strom, loď, domček, kvety...  premenili na lízankový sen.

Čítať celý článok...
 
ŽIACKE ZASTUPITEĽSTVO SPOJENEJ ŠKOLY PDF Tlačiť E-mail
Streda, 18 November 2020 11:11

ŽIACKE ZASTUPITEĽSTVO SPOJENEJ ŠKOLY

Pri príležitosti 30. výročia vzniku Slovenskej samosprávy nás pani primátorka, Marcela Ivančová, pozvala dňa 21. septembra na stretnutie riaditeľov, učiteľov a zástupcov žiakov jednotlivých škôl vo Svidníku. Všetkých prítomných oslovila so zaujímavou ponukou - zapojiť sa do realizácie myšlienky Detského mestského zastupiteľstva. Prioritnou úlohou tohto zastupiteľstva je realizácia návrhov, zlepšení, inovácií ako aj riešenie aktuálnych problémov svidníckej samosprávy. Zároveň by malo čo najvernejšie odzrkadľovať skutočnú prácu a zasadnutie zastupiteľstva. Nové námety, myšlienky a idey majú predkladať členovia našich troch komisií:

Čítať celý článok...
 
FAREBNÁ JESEŇ PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 12 November 2020 09:27

FAREBNÁ JESEŇ

Príjemné jesenné počasie sme s deťmi v našom školskom klube trávili nielen hrami na školskom dvore. V tvorivých dielničkách sme sa pustili do vyrábania jesenných dekorácií.Tvorili sme z pestrofarebných listov, gaštanov, tekvíc a ďalšieho materiálu, ktorý ponúka príroda v tomto období. Spoločne s učiteľkami prvého stupňa ZŠ sme nádherné výtvory deti naaranžovali na dolnej chodbe. Výstavka FAREBNÁ JESEŇ potešila mnohých.

Čítať celý článok...
 
ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY PDF Tlačiť E-mail
Streda, 04 November 2020 07:43

ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY

Spojená škola sa v tomto školskom roku zapojila do projektu „Záložka do knihy spája školy“ už po 11-krát. Snažíme sa vždy o iný prístup prezentovania hlavnej myšlienky - čítať viac kníh, ba meníme aj techniku výroby záložiek. Veríme, že takéto malé „výtvarné dielko“ od kamaráta môže naše deti inšpirovať a založia si ho do rozčítanej knižky. Vďaka nej spoznajú veľa zaujímavosti, ocitnú sa v tajomnom svete rozprávok, či s hlavným hrdinom prežijú napínavé okamihy v dobrodružnom príbehu.

Čítať celý článok...
 
VYHRAJ SUPER CENY A POMÔŽ PLANÉTE !!! PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 29 Október 2020 08:14

VYHRAJ SUPER CENY A POMÔŽ PLANÉTE !!!

Žiaci Spojenej školy vo Svidníku dokázali, že im nie je ľahostajná ochrana životného prostredia. Zareagovali totiž na výzvu súťaže Vyhraj super ceny a pomôž planéte!!!“, ktorú každoročne organizuje firma Milk-Agro.

Čítať celý článok...
 
#ErasmusDays 2020 na Spojenej škole PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 19 Október 2020 13:19

#ErasmusDays 2020 na Spojenej škole

V dňoch 15.-16.10 sa aj Spojená škola stala súčasťou #erasmusdays 2020 !

ErasmusDays je iniciatívou, ktorá sa snaží o propagovanie možností programu Erasmus+ v celej Európe, dokonca aj mimo nej. Slovensko sa zapojilo do ErasmusDays druhýkrát a spoločným cieľom iniciatívy je čo najviac zviditeľniť program Erasmus+.

Čítať celý článok...
 
,,Každý raz dostane ponuku, ktorá sa neodmieta“... PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 19 Október 2020 07:33

,,Každý raz dostane ponuku, ktorá sa neodmieta“...

Naskytla sa nám možnosť zapojiť sa do úžasného projektu, ktorý nám otvoril nové možnosti sebarealizácie. Na odporúčanie našej Almamater v Prešove a s podporou našej pani riaditeľky zo Spojenej školy vo Svidníku sme sa naplno pustili do práce a výzvu sme prijali.

Čítať celý článok...
 
ZELENÁ ŠKOLA PDF Tlačiť E-mail
Streda, 14 Október 2020 11:02

ZELENÁ ŠKOLA V  ŠK.ROKU 2020/2021

Po troch úspešných medzinárodných certifikačných období sa naša Spojená škola opäť zapojila do programu Zelená škola.

Čítať celý článok...
 
FÁZY MESIACA NETRADIČNE PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 13 Október 2020 12:19

FÁZY MESIACA NETRADIČNE

Učiť inovatívne a tvorivo je dnes hádam výzvou pre každého učiteľa. Zaujať žiakov natoľko, aby preberané učivo nezostalo len ako téma vyučovacej hodiny, sme sa pokúsili pri téme ,,fázy Mesiaca“. A podarilo sa!

Čítať celý článok...
 


Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie