Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 10. August 2020

Dnes má meniny Vavrinec
Zajtra má meniny Zuzana

Kde nás najdete


Novinky šk.r. 2019/2020


≠ BEACTIVE – pohyb nás baví PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 30 September 2019 12:16

≠ BEACTIVE – pohyb nás baví

Školský klub detí ako súčasť Spojenej školy sa zapojil do športovej kampane, ktorá v týchto dňoch prebieha v celej Európe. Prečo sa vôbec Európsky týždeň športu v duchu ≠BEACTIVE koná? V dnešnej dobe je prirodzená potreba deti - hýbať sa, do veľkej miery obmedzovaná výdobytkami techniky. Oveľa radšej trávia voľný čas pred televíznou obrazovkou alebo pri počítači. Práve preto vychovávateľky pre svojich zverencov pripravili športovo-zábavné hry, ktoré mali rozhýbať „lenivé telá“ a vysvetliť im, že je lepšie cvičiť ako leňošiť a priberať.

Čítať celý článok...
 
EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 30 September 2019 09:05

EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

Európsky deň jazykov je jeden z tých dní, ktorý nesmel chýbať na Spojenej škole ani tento rok. V rámci vyučovacích hodín cudzích jazykov a slovenského jazyka si učitelia pre svojich žiakov pripravili bohatý program, v ktorom ukázali svojim žiakom čaro jazyka. Na hodine slovenského jazyka piataci objavili posunkovú reč, v ktorej sa naučili ukázať rôzne pojmy, ruský jazyk ich pohltil aktivitami, kde mali preukázať svoje znalosti a vzájomnú spoluprácu.

Čítať celý článok...
 
PAVLOVIČOV LITERÁRNY SVIDNÍK PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 30 September 2019 07:24

PAVLOVIČOV LITERÁRNY SVIDNÍK

Zatiaľ čo sa väčšia časť žiakov učí v škole, ,,počúva učiteľov“,  alebo len jednoducho sedí,  hrá sa  na mobiloch, zopár našich žiackych hláv aj poeticky dumá. Dumá, dumá, dumá... a vytvorí krásne veršíky, ktoré potom spojí do krásnej umeleckej podoby. Pre týchto výdumníkov Podduklianska knižnica vo Svidníku vyhlásila súťaž Pavlovičov literárny Svidník. Zapojili sa do nej aj naši žiaci a boli úspešní!

Čítať celý článok...
 
EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV 2019 PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 27 September 2019 12:04

EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV 2019

Európsky deň jazykov, 26.09. je jazykové podujatie, ktorým sa zapájame do celoeurópskej siete aktivít organizovaných po celej Európe pri príležitostí European Day of  Languages. Všetky aktivity a podujatia majú za cieľ podporiť štúdium cudzích jazykov.

Čítať celý článok...
 
TURNÉ PROJEKTU CHUŤ ŽIŤ PDF Tlačiť E-mail
Streda, 25 September 2019 08:23

TURNÉ PROJEKTU CHUŤ ŽIŤ

V pondelok 23.9.2019 sa študenti a žiaci SŠ a ZŠ zúčastnili workshopu v rámci projektu Chuť žiť. Projekt šíri prevenciu, pomoc a edukáciu v problematike porúch príjmu potravy (PPP). Jeho poslaním je zvýšiť informovanosť, šíriť prevenciu a zlepšovať liečbu PPP na Slovensku.

Čítať celý článok...
 
FINANČNÁ GRAMOTNOSŤ PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 24 September 2019 15:03

FINANČNÁ GRAMOTNOSŤ

Vedia žiaci prevziať zodpovednosť za svoje finančné rozhodnutia?  To sme zisťovali  počas blokového vyučovania zameraného na finančnú gramotnosť v stredu 18. 9. Na prvom stupni sa žiaci formou prezentácie dozvedeli ako a kde vznikli prvé peniaze , zopakovali si hodnotu mincí a bankoviek , ktoré používame,

Čítať celý článok...
 
3. ROČNÍK FUTBALOVÉHO TURNAJA O POHÁR RIADITEĽKY SPOJENEJ ŠKOLY PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 21 September 2019 12:56

3. ROČNÍK FUTBALOVÉHO TURNAJA O POHÁR RIADITEĽKY SPOJENEJ ŠKOLY

Dňa 19. septembra 2019  sa na pôde Spojenej školy konal už tretí ročník Futbalového turnaja o pohár riaditeľky Spojenej školy. Turnaja sa zúčastnili štyri mužstva základných škôl, ktoré si medzi sebou zmerali sily. Po obetavom výkone, naši žiaci nakoniec  obsadili pekné druhe miesto. Celkové poradie:

Čítať celý článok...
 
PAMÄTNÝ DEŇ OBETÍ HOLOKAUSTU A RASOVÉHO NÁSILIA PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 16 September 2019 06:56

PAMÄTNÝ DEŇ OBETÍ HOLOKAUSTU A RASOVÉHO NÁSILIA

Deviaty septembrový deň si na našej Spojenej škole pripomíname obete holokaustu a rasového násilia. Tento deň je spomienkou prijatia židovského kódexu, ktorý bol jedným z najkrutejších zákonov v Európe. Kódex obmedzoval základné občianske a ľudské práva ľudí, a vystavil ich prenasledovaniu a diskriminácii.

Čítať celý článok...
 
PIROHY 2019 PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 09 September 2019 13:56

PIROHY 2019

Múzeum ukrajinskej kultúry vo Svidníku v spolupráci s mestom Svidník a ďalšími partnermi zorganizovalo Deň ľudových tradícií, ktorý sa konal 8. septembra 2019 na Skanzene SNM-MUK.

Čítať celý článok...
 
ĎALŠÍ ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI MEDZINÁRODNEJ CENY PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 06 September 2019 12:33

ĎALŠÍ ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI  MEDZINÁRODNEJ CENY VOJVODU Z EDINBURGHU NA NAŠEJ ŠKOLE!

V utorok, 3. septembra, v kaštieli v Hanušovciach nad Topľou si z rúk verejne známych a úspešných ľudí prevzali ocenenie v podobe bronzovej medaily Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu

 

Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 Dopredu > Koniec >>

Stránka 4 z 4

AKTIVITY ŠK.ROK 2019/2020

AKTIVITY MESIAC MAREC 2020

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Nadácia Volkswagen SLOVAKIA

PRIESKUM ŽŠR

Prieskum ŽŠR v Prešovskom kraji
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie