Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish

KTO MA DNES SVIATOK

Sobota, 24. Marec 2018

Dnes má meniny Gabriela
Zajtra má meniny Marián

Kde nás najdete


SPOJENÁ ŠKOLA DISKUTOVALA O KORUPCII PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 10 November 2017 10:09

SPOJENÁ ŠKOLA DISKUTOVALA O KORUPCII

Dňa 9.11.2017 sa v Spojenej škole, Obchodnej akadémii vo Svidníku  konala beseda  na tému KORUPCIA: SKUTOK SA DEJE... pod záštitou Úradu vlády Slovenskej republiky  v spolupráci s Regionálnou rozvojovou agentúrou vo Svidníku.


Celú interaktívnu prezentáciu  nám predstavil plk. Peter Kovařík, riaditeľ odboru prevencie korupcie Úradu vlády SR.  Prezentácia zahrňovala históriu korupcie, priebeh riešenia korupčných prípadov, nahrávky, videozáznamy, ale aj mnoho pojmov. Analyzovali sme si rozdiel medzi  úplatkom a darom, ktorý nám doteraz nebol známy. Mali sme príležitosť bližšie sa informovať, ako oznámiť pritikorupčný skutok, ale aj možnosti,  ako pomôcť už pri ich samotnom dokazovaní.  Zaujímavým zistením boli aj ohrozené oblasti, ktorými sú: zdravotníctvo, súdy a prokuratúra, ministerstvá a politické strany, polícia, daňové úrady a školstvo. Medzi najčastejšie dôsledky korupcie patria: spoločenské a ekonomické. Počas diskusie sme mali možnosť dozvedieť sa viac o kauzách, ako je napríklad Gorila.

Spôsoby páchania korupcie sú dnes veľmi sofistikované. Dopomáha k tomu aj čím ďalej väčšia vynaliezavosť človeka ako takého. Igelitky sa už v dnešnej dobe na úrade vlády „nenosia“. Korupcia je dnes koníčkom skôr pre spoločnosti a aj jednotlivci to riešia cez daňové raje a spoločnosti mimo SR.

Anna Kavalcová, Spojená škola, Hotelová akadémia

 

Počasie

Anketa

Čítate knihy ?
 

OnLine

TOPlist