Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 21. Marec 2018

Dnes má meniny Blahoslav
Zajtra má meniny Beňadik

Kde nás najdete


SLÁVNOSTNÁ IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 20 November 2017 10:32

SLÁVNOSTNÁ  IMATRIKULÁCIA  PRVÁKOV

Slávnostná imatrikulácia prváčikov sa u nás na škole už stala tradíciou. Tá tohtoročná sa uskutočnila vo štvrtok 16.11.2017 za prítomnosti rodičov a príbuzných. A aký bol priebeh tejto zaujímavej akcie?


Zázračný kufrík priviedol do Spojenej školy Zahrajka a Spievanku. Deti sa im pochvália, čo sa už stihli naučiť, a tak zvonček postupne zvoní na hodinu matematiky, anglického jazyka, telesnú výchovu a slovenčinu a deti  predvádzajú, čo už všetko vedia. Počítajú, spievajú, recitujú, hrajú divadielko, cvičia .... Všetko zvládnu skutočne na výbornú. Ak chcú však byť pasovaní za naozajstných žiakov školy, musia zložiť prvácky sľub, že sa budú učiť, budú poslúchať a správať sa tak, ako sa na správneho školáka patrí.  Po hlasnom „sľubujem“ nasledovalo pasovanie za prváka za asistencie riaditeľky školy, zástupkyne ZŠ a triednych učiteľov prvých ročníkov.

Na pamiatku tohto výnimočného dňa prváci dostali sladkú „spomienkovú“ medailu a  imatrikulačnú čiapku s menom. Nasledoval príhovor riaditeľky školy RNDr. Márie Makutovej, ktorá pochválila žiakov za preukázané vedomosti a šikovnosť, rodičom poďakovala za prejavenú dôveru. Na záver pri zhasnutom svetle čakalo právoplatných prvákov ešte sladké prekvapenie.

Po skončení akcie na všetkých tvárach žiaril spokojný úsmev a hrdosť na to, že si zaslúžia patriť medzi ostatných školákov. Slávnostná imatrikulácia bola  nevšedným zážitkom aj pre ich rodičov či najbližších príbuzných, ktorí  si zo slávnostného podujatia spolu so svojimi ratolesťami očividne odnášali pocity plné nevšedných dojmov.  O tie sa mohli po skončení podujatia podeliť pri malom občerstvení, ktoré pre nich učitelia pripravili.

Mgr. Anna Lažová

 

Počasie

Anketa

Čítate knihy ?
 

OnLine

TOPlist