Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish

KTO MA DNES SVIATOK

Sobota, 24. Marec 2018

Dnes má meniny Gabriela
Zajtra má meniny Marián

Kde nás najdete


DEŇ PROFESIJNEJ ORIENTÁCIE V STROPKOVE PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 24 November 2017 15:25

DEŇ PROFESIJNEJ ORIENTÁCIE V STROPKOVE

Vzdelanie a výber tej  správnej strednej školy sú veľmi dôležité v živote každého deviataka, pretože cesta, po ktorej sa rozhodnú kráčať mu otvorí dvere na trh práce, na ktorom sa budú v budúcnosti realizovať.Súčasní deviataci  mali dňa 16.11. 2017 príležitosť

zorientovať sa v pestrej škále stredných škôl na Dni profesijnej orientácie, ktorá sa konala na 2. Základnej škole v Stropkove.Naši žiaci prezentovali na tejto akcii dva odbory, ktoré sú súčasťou Spojenej školy a to obchodnú a hotelovú akadémiu.Podrobné prezentácie obidvoch zložiek Spojenej školy obohatili praktickými ukážkami.Žiaci obchodnej akadémie predstavili skutočnú firmu vo forme akciovej spoločnosti a oboznámili prítomných deviatakov so všetkými krokmi života firmy od založenia, plánovania, marketingu, vlastnej činnosti, výrobu vlastných výrobkov až po likvidáciu firmy a rozdelenie zisku na konci školského roka.Poukázali na to, že pracujú s reálnymi peniazmi a ponúkajú reálne výrobky a služby.  Vyrábali voňavé soli do kúpeľa, pečený čaj, orechy v mede, balzamy na pery, antistresové omaľovanky a beauty papuče.Hotelová akadémia predviedla ukážky slávnostného  stolovania na tému „Folklór“, obsluhujúci čašník spolu s hosťami predviedli obsluhu podávania miešaných nápojov  v troch cudzích jazykoch.Miešané nápoje pripravili barmani, ktorí sa pravidelne umiestňujú na popredných miestach v rôznych barmanských súťažiach.Prestížou hotelovej akadémie je aj vyrezávanie do ovocia a zeleniny – carving fruit, ktoré si žiaci mohli taktiež pozrieť.Na záver pripravili naši hoteláci hosťujúcim žiakom ochutnávku vo forme rôznych sladkých dobrôt.Okrem toho si žiaci našej školy pripravili veselý kultúrny program. Z odpovedí, ktoré boli súčasťou tajničky vyplýva, že žiakov naša prezentácia zaujala a dozvedeli sa veľa nového o našej škole.Veríme, že  aj odozva zo strany budúcich stredoškolákov bude pozitívna.

Mgr. Viera Vaníková

 

Počasie

Anketa

Čítate knihy ?
 

OnLine

TOPlist