Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish

KTO MA DNES SVIATOK

Sobota, 24. Marec 2018

Dnes má meniny Gabriela
Zajtra má meniny Marián

Kde nás najdete


KURZ BARMANOV PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 12 December 2017 08:18

KURZ BARMANOV

Na Hotelovej akadémii vo Svidníku sa v dňoch od 04. 12. – 07.12. žiaci učili barmanskému remeslu.  Do tajov miešania nápojov ich zaúčal skúsený licencovaný lektor p. Milan Šefc.

Študenti po prvom dni „únavnej“  teórie (bez ktorej sa nikam neposuniete) začali nadobúdať svoje zručnosti  a namiešali prvé drinky. Niektorým to išlo lepšie, niektorým sa pri prvých pokusoch  triasli ruky a časť surovín skončila mimo pohárov. Ale každým namiešaným nápojom sa zlepšovali. Svoje snaženie dotiahli do úspešného konca. Deň  záverečnej  skúšky  zobrali  študenti veľmi zodpovedne a vyobliekali sa ako ozajstní barmani. Po napísaní testu a namiešaní jedného drinku ukončili kurz prebraním certifikátu o absolvovaní kurzu.  Ostáva nám veriť, že aj tento kurz im pomôže zamestnať sa niekde vo svete v  krásnom, ale náročnom povolaní barmana.

Mgr. Ľubomíra Kseničová

 

Počasie

Anketa

Čítate knihy ?
 

OnLine

TOPlist