Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish

KTO MA DNES SVIATOK

Sobota, 24. Marec 2018

Dnes má meniny Gabriela
Zajtra má meniny Marián

Kde nás najdete


Anina Kavalcová - Nebuď otrok drog PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 19 December 2017 09:33

ANINA KAVALCOVÁ - NEBUĎ OTROK DROG

Hlasovanie verejnosti dňa 10. 12. 201 rozhodlo o výhercoch súťaže Nebuď otrok drog. Cieľom súťaže bolo podporiť aktivity zamerané  na predchádzanie užívanie návykových látok a informovať o rizikách s tým spojených v cieľovej skupine žiakov. Súťaž mala zároveň pôsobiť  na vytváranie aktívneho protidrogového postoja.  Súťažne kategórie boli: 1. Literárne práce - žiaci druhého stupňa

 

 

2.  Literárne práce - študenti stredných škôl

3. Výtvarné práce - žiaci         druhého stupňa

4. Výtvarné práce - študenti    stredných škôl

Z celkového počtu 884 prác porota vybrala 10 prác v každej kategórii, z ktorých výhercov hlasovaním vybral ľud.

Našu školu reprezentovala  Anna Kavalcová (5. HA) , ktorá vyhrala druhé miesto v 2. kategórii s počtom hlasov 131. Už každý,  kto sa dostal do prvej desiatky, mal vo vrecku aspoň nejakú malú výhru. Takúto malú výhru dostal aj jeden účastník v každej kategórii, ktorý sa do prvej desiatky nedostal. Žrebovalo sa aj z hlasujúcej verejnosti, kde traja hlasujúci dostali symbolickú cenu. Naša žiačka vyhrala 100€ poukážku na nákup kníh a 100€ na nákup elektroniky.

PaedDr. Emília Lapčáková

Tma vo mne

V temnote ukrytá

zo slnka zňatá.

Životom skúšaná,

do ocele zliata.

 

Život v rukách pevne zvieram,

kúsok po kúsku topím sa, umieram.

Pomoci niet, slová došli,

láska moja, priatelia, kam sme to došli?

 

 

Život mi zničila vidina,

chrbtom sa obracia i najbližšia rodina.

Situáciu nerieši už nik.

Som v tom sama, posledný námorník.

 

Biely prach mi zraz zakalí,

zničil ma zvnútra, kameňom zavalí.

Všetci už odišli, teraz sama sedím.

Bože odpusť mi a odpovedz, kam že to cielim?

 

Cítim to. Dohorela sviečka.

a ja navždy zatváram viečka.

Anna Kavalcová

 

 

Počasie

Anketa

Čítate knihy ?
 

OnLine

TOPlist