Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 21. Marec 2018

Dnes má meniny Blahoslav
Zajtra má meniny Beňadik

Kde nás najdete


TÚŽOBNÉ OČAKÁVANIE VIANOC NA SPOJENEJ ŠKOLE PDF Tlačiť E-mail
Streda, 20 December 2017 15:00

TÚŽOBNÉ OČAKÁVANIE VIANOC NA SPOJENEJ ŠKOLE

„Nechajme starosti, trápenia, hádky, poďme sa spoločne prejsť do rozprávky“.

14. decembra 2017 sme sa snažili zabudnúť na starosti a trápenia pri započúvaní sa  a zahľadení na vianočný stromček. Žiaci Spojenej školy nám pripomenuli  Vianoce a narodenie Ježiša Krista svojím nádherným programom. Jozef s Máriou hľadali miesto na príchod Božieho syna.

Našli ho. V Betleheme v maštaľke sa narodil vykupiteľ a spasiteľ celého sveta. Malého Ježiška išli pozdraviť a odniesť mu dary pastieri, traja králi z Východu, ale aj obyčajní ľudia či koledníci.  Na oblohe tancovali hviezdičky, ovečky zaspali, anjeli zvestovali radostnú novinu celému svetu, zvieratká sa tešili. Oznámili, že Vianoce sú sviatky pokoja, oddychu, kedy je celá rodina spolu, že je to čas zastavenia, ticha a lásky. Čas, keď sa hluk, ruch, nepokoj a nervozita menia na príjemné ticho. Ticho, ktoré ohlási jasný zvuk zvončeka, že práve prišiel Štedrý večer a s ním narodenie Ježiška.

A ako v správnej vianočnej čajovni býva, nechýbali ani koláčiky a čajový punč. Všetci, ktorí prišli, prežili príjemný podvečer so svojimi ratolesťami, plní lásky, pokoja a túžobného očakávania príchodu Ježiška na svet.

Na záver sa všetkým prítomným prihovorila  riaditeľka Spojenej školy RNDr. Mária Makutová. Jej veľké poďakovanie patrilo pedagógom a žiakom, ktorí prítomným spríjemnili krásny predvianočný deň. Zároveň popriala príjemné prežitie vianočných sviatkov a všetko dobré do nového roku.

Mgr. Nagajdová Jana

 

Počasie

Anketa

Čítate knihy ?
 

OnLine

TOPlist