Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 21. Marec 2018

Dnes má meniny Blahoslav
Zajtra má meniny Beňadik

Kde nás najdete


NAJVÄČŠIA OSLAVA GASTRONÓMIE A CESTOVANIA PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 29 Január 2018 14:19

NAJVÄČŠIA OSLAVA GASTRONÓMIE A CESTOVANIA - foto tu.

V dňoch 25. – 28.1.2018 sa konal v Bratislavskej Inchebe veľtrh gastronómie a cestovného ruchu Danubius Gastro. Ako sprievodný program boli viaceré celoslovenské súťaže organizované SZKC a SkBA. Žiaci tretieho,  štvrtého a piateho ročníka Hotelovej akadémie vo Svidníku, počas spomínaného veľtrhu úspešne reprezentovali našu školu. Zúčastnili sa súťaže Poézia v gastronómii – v kategórii carving fruit a súťaže o barmana roka 2018 – 13. ST. NICOLAUS -PLATINUM CUP 2018.

 

 


V kategórii carving fruit Patrik Zavoda získal v celkovom hodnotení 3. miesto a strieborné pásmo za prácu s názvom „Svadba princa Harryho a Meghan“, Frederik Ganaj sa umiestnil v bronzovom pásme a Rebeke Slivovičovej umiestnenie nebolo udelené.

Na 13. ročníku St. Nicolaus – Platinum  nás reprezentovali mladé barmanky Dominika Čečková a Eva Zabudská – obidve sa umiestnili v striebornom pásme. Všetkým reprezentantom srdečne blahoželáme a ďakujeme.

Na obidve spomínané súťaže nás prišli povzbudiť aj naši spolužiaci z druhého a tretieho ročníka hotelovej akadémie, pre ktorých spestrením bola aj prehliadka Bratislavského hradu a Starého mesta.

Bolo to náročné, ale obohacujúce o nové zážitky a dojmy. Mali sme možnosť vidieť množstvo nových moderných trendov, ktorými sa dnes uberá kuchárske umenie, gastronómia a cestovný ruch.

Chceme sa poďakovať aj vedeniu mesta Svidník, ktoré nám zabezpečilo dopravu v rámci projektu Interreg „Mystika Karpatských miest – Vytvorenie Turistického produktu Karpatských miest na základe kultúrneho a prírodného bohatstva miest Jaroslaw a Svidník“, bez nich by naši žiaci nevideli „Najväčšiu oslavu gastronómie a cestovania.“

Ing. Helena Čepanová

 

Počasie

Anketa

Čítate knihy ?
 

OnLine

TOPlist