Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Sobota, 25. Máj 2019

Dnes má meniny Urban
Zajtra má meniny Dušan

Kde nás najdete


NAJORIGINÁLNEJŠIE PIROHY OD HOTELÁKOV PDF Tlačiť E-mail
Streda, 12 September 2018 07:37

NAJORIGINÁLNEJŠIE PIROHY OD HOTELÁKOV

V nedeľu 9.septembra sa vo svidníckom skanzene konal Deň ľudových tradícií spojený Majstrovstvami vo varení pirohov. Šesť súťažných družstiev, medzi nimi aj žiaci druhého ročníka Hotelovej akadémie vo Svidníku, súťažilo o priazeň poroty.


Súťažné družstvo v zložení: Filip Vaňušaník, Adam Motyka a Adrián Juhás v časovom limite 33 minút z jedného kilogramu múky pripravili a uvarili 108 pirohov s tromi rôznymi plnkami. Porote najviac chutili pirohy s plnkou starých materi, ktorú sme pripravili zo sušených hrušiek. Za tieto pirohy sme dostali aj ocenenie – Pirohy s najoriginálnejšou plnkou. Chuťou nezaostávali ani klasické zemiakovo-brynzové pirohy s bylinkami, či moderné tekvicovo-tvarohové.

Pripravené pirohy mohli ochutnať a zhodnotiť aj povzbudzujúci hostia. Pre tých, ktorým sa neušli naše pirohy, mohli ochutnať primátorské, či županské pirohy, pri  príprave ktorých taktiež pomáhali naši žiaci – Róbert Karsa, Annamária Karsová a Peter Halaj.

Z ocenenia máme obrovskú radosť, súťažiacim prajeme veľa elánu, inšpirácií a úspechov do ďalších súťaží.

Ing. Helena Čepanová

 

AKTIVITY ŠK.ROK 2018/2019

AKTIVITY MESIAC MÁJ 2019
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Nadácia Volkswagen SLOVAKIA
Ja-Slovensko

Počasie