Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Sobota, 25. Máj 2019

Dnes má meniny Urban
Zajtra má meniny Dušan

Kde nás najdete


OSLAVA EURÓPSKYCH JAZYKOV NA SPOJENEJ ŠKOLE PDF Tlačiť E-mail
Streda, 03 Október 2018 07:42

OSLAVA EURÓPSKYCH JAZYKOV NA SPOJENEJ ŠKOLE

Koniec septembra je už tradične venovaný oslave európskych jazykov. Dňa 26. septembra si každoročne pripomíname Európsky deň jazykov, ktorý po prvýkrát usporiadala v roku 2001 Rada Európy v spolupráci s Európskou úniou ako súčasť Európskeho roka jazykov. V 45 zúčastnených krajinách sa vtedy podarilo úspešne zapojiť milióny ľudí.  Hlavným cieľom tejto udalosti je zvýšiť povedomie o európskej, kultúrnej a jazykovej rozmanitosti, ktorú je potrebné zachovávať, chrániť a zveľaďovať.


Aj žiaci Spojenej školy vo Svidníku na všetkých jej zložkách si svojimi aktivitami každoročne pripomínajú bohatstvo jazykov v Európe a poukazujú tým na význam ovládania viac ako len jedného cudzieho jazyka. V zmysle výroku „Iný jazyk znamená iné videnie svetasi žiaci jednotlivých tried vybrali jeden európsky štát a svoju učebňu vlastnou kreativitou a nápaditosťou autenticky premenili na danú krajinu s jej tradíciami, kultúrou a gastronómiou. Svojimi kostýmami, originálnym stvárnením danej krajiny a zaujímavým programom so súťažnými aktivitami pre svojich spolužiakov spoločne precítili atmosféru krajiny tisícich jazier - Fínska, Španielskeho kráľovstva, obchodného ducha Poliakov, spoznali aj bohatú históriu Nemecka a Švajčiarska, ale aj krajinu valčíkov - Rakúsko a magické zelené Írsko. Na základnej škole sa pri návšteve nemecky hovoriacich krajín započúvali do husľovej skladby od významného nemeckého skladateľa Josepha Haydna v podaní žiačky 9. ročníka, v Rusku ochutnali tradičný ruský čaj, v Anglicku im naservírovali chutný koláč „apple pie“ a na našom krásnom Slovensku si pripomenuli sté výročie vzniku Česko–Slovenska porovnávaním zaujímavých slovenských a českých slov. Ani žiaci 1. stupňa neopomenuli tento deň a pri spoločnom čítaní rozprávok v anglickom jazyku sa nielen spoločne zabavili, ale súčasne hravou formou otestovali aj svoju schopnosť porozumieť textu. Na strednej škole pôsobila hodnotiaca komisia v zložení: Mgr. Viera Vaníková, Ing. Zdena Kožlejová a Ing. Margita Klimová, ktorá  mala veľmi náročnú úlohu a na základe kreativity, originality a v istej miere aj hereckého nadania našich študentov ocenila ich úsilie nasledovne:  1. miesto: 4.A, 2.miesto: 2.A, 3.miesto: 1.A, 2.HA.

Mgr. Jana Tyčová, Mgr. Tatiana Braslavská

 

AKTIVITY ŠK.ROK 2018/2019

AKTIVITY MESIAC MÁJ 2019
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Nadácia Volkswagen SLOVAKIA
Ja-Slovensko

Počasie