Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Sobota, 25. Máj 2019

Dnes má meniny Urban
Zajtra má meniny Dušan

Kde nás najdete


„ JESEŇ NA TOKAJI“ Trebišov 2018 PDF Tlačiť E-mail
Streda, 07 November 2018 08:48

„ JESEŇ NA TOKAJI“ Trebišov 2018

Dňa 24.10.2018 sa žiaci Hotelovej akadémie, Spojenej školy vo Svidníku  zúčastnili I. ročníka gastronomickej súťaže „ JESEŇ NA TOKAJI“.Súťaž pod záštitou Košického klubu SZKC bola zameraná na varenie hlavných jedál na živo a spojená s výstavou cukrárenských výrobkov.

V kategórií I. Kuchár junior – varenie na živo, žiaci našej školy predviedli dobré technologické znalosti a zručnosti pri príprave dvoch hlavných jedál. Povinnosťou súťažiacich bolo pri príprave jedál zakomponovať  suroviny – morčacie mäso a tokajské víno/ furmint alebo lipovina/. Pokrm mal vychádzať z gastronomických a kulinárskych tradícií Slovenska, sezónnych surovín  a zodpovedať moderným trendom.Uznanie a pochvalu poroty si odniesol žiak 2. ročníka Adrián Juhás za prípravu hlavného jedlá Morčacie pečené plátky s hubovou omáčkou a štuchanými zemiakmi, žiak 4. ročníka Filip Kandalík s jedlom  Morčacie prsia marinované na tekvicovom pyré a žiak 5. ročníka Frederik Ganaj za  hlavného jedla – Morčacie prsia plnené slivkou na tekvicovom pyré so slivkovou omáčkou.Žiačka 4. ročníka Kristína Kurucová sa na výstave cukrárenských výrobkov predstavila s Čokoládovú tortičkou z červenej repy a Hruškovým koláčom s tvarohovým krémom.Súťaž pribiehala vo veľmi dobrej atmosfére. Žiaci pracovali s pôžitkom a srdcom, získali skúsenosti a cenne rady od profesionálnych kuchárov.Tešíme sa na ďalší ročník „ JESEŇ NA TOKAJI“ Trebišov 2019.

Ing. Nataša Fecková

 

AKTIVITY ŠK.ROK 2018/2019

AKTIVITY MESIAC MÁJ 2019
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Nadácia Volkswagen SLOVAKIA
Ja-Slovensko

Počasie