Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Sobota, 25. Máj 2019

Dnes má meniny Urban
Zajtra má meniny Dušan

Kde nás najdete


ŠTUDENTI SPOJENEJ ŠKOLY VO SVIDNÍKU SI PREVZALI STRIEBORNÉ OCENENIE PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 19 November 2018 15:31

ŠTUDENTI SPOJENEJ ŠKOLY VO SVIDNÍKU SI PREVZALI STRIEBORNÉ OCENENIE MEDZINÁRODNEJ CENY VOJVODU Z EDINBURGHU Z RÚK MATEJA TÓTHA

Vo štvrtok 8. novembra sa štyria študenti našej školy Iveta Zavodová, Nikola Oleárniková, Frederik Ganaj a Marek Baka zúčastnili na zlatom a striebornom odovzdávaní ocenení v rámci programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu, ktoré sa konalo v historickej budove  Národnej rady v Bratislave.


Patrili medzi 127 absolventov zlatej a striebornej úrovne z celého Slovenska, ktorí dokázali, že im nechýba cieľavedomosť, odvaha a chuť pracovať na sebe. Cenu si prevzali z rúk britského veľvyslanca Andrew Gartha a zlatého olympijského víťaza Mateja Tótha. Nášho úspešného športovca zaujal tento program, pretože rozvíja charakterové vlastnosti, ako cieľavedomosť, systematickosť a vytrvalosť priamo už počas školy, čo potvrdili aj naši absolventi: „Tento rozvojový program nám umožnil stať sa zodpovednými a cieľavedomými mladými ľuďmi. Bola to veľmi dobrá skúsenosť, kde si človek okúsil vlastnú trpezlivosť, naučil sa pracovať s voľným časom a čo je v živote podstatné, naučil nás plniť si stanovené ciele. " vyjadrili sa Iveta Zavodová a Nikola Oleárniková.

Týmto výnimočným mladým ľuďom sa na slávnosti prihovoril prostredníctvom videa aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska a britský princ Edward, syn zakladateľa programu, ktorý je tiež držiteľom zlatého ocenenia. Medzi známych držiteľov zlatého ocenenia DofE patrí napríklad Kate Middletonová, manželka britského princa Williama,  zo Slovákov na zahraničnej škole získala zlato napríklad známa slovenská marsonautka, Michaela Musilová, absolvent Harwardu a šéf LEAF Academy Matej Sapák či Mária Takáčová z Google Slovensko.

Spojená škola vo Svidníku ako jediná škola v regióne tento program ponúka, pretože chápe význam osobnostného rozvoja svojich žiakov.

Z. Kožlejová

 

AKTIVITY ŠK.ROK 2018/2019

AKTIVITY MESIAC MÁJ 2019
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Nadácia Volkswagen SLOVAKIA
Ja-Slovensko

Počasie