Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Sobota, 25. Máj 2019

Dnes má meniny Urban
Zajtra má meniny Dušan

Kde nás najdete


OBHAJOBA ROČNÍKOVÝCH PRÁC PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 21 December 2018 09:00

Rodičia dali deťom krídla, učitelia ich učia lietať

(neznámy autor)

OBHAJOBA ROČNÍKOVÝCH PRÁC

Každoročnou povinnosťou tretiakov a štvrtákov hotelovej akadémie je vypracovanie ročníkovej práce. Žiak si najprv vyberie tému, ktorá je jeho srdcu blízka, potom je mu pridelený konzultant a následne začína žiak písať prácu.

 

 

 

Po zozbieraní dostupných materiálov k danej téme nastáva samotný proces písania práce. Práca musí pozostávať z 2 častí a to teoretickej a praktickej. Po jej napísaní je posúdená recenzentom, ktorý na prácu napíše odborný posudok.  Až po pozitívnom verdikte – Prácu odporúčam k obhajobe, nasleduje jej odprezentovanie.

Dôvodom zavedenia ročníkových prác v našej škole je to, aby sa žiaci učili samostatne pracovať, spracovať a odovzdať prácu v určenom termíne, ale najmä, aby sa  učili verejne vystupovať a obhájiť svoju prácu pred spolužiakmi  a učiteľmi školy.

Všetci žiaci boli pri obhajobe  ročníkových prác úspešní, avšak medzi nimi zaujímavou prácou a obhajobou vynikal žiak IV. HA Kristián Pencák.

Aj vďaka ročníkovým prácam môžeme posúdiť, ako sú naši žiaci reálne pripravení do praktického života, ktorý ich po skončení školy čaká.

PaedDr. Emília Lapčáková

 

AKTIVITY ŠK.ROK 2018/2019

AKTIVITY MESIAC MÁJ 2019
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Nadácia Volkswagen SLOVAKIA
Ja-Slovensko

Počasie