Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Sobota, 25. Máj 2019

Dnes má meniny Urban
Zajtra má meniny Dušan

Kde nás najdete


ČITATEĽSKÝ KÚTIK PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 18 Január 2019 11:02

ČITATEĽSKÝ KÚTIK

“Knihy sú najtichším a najstálejším priateľom. Sú najprístupnejším a najmúdrejším poradcom a najtrpezlivejším učiteľom.”

― Charles William Eliot

Ako pritiahnuť deti k čítaniu? Odpoveď na túto otázku hľadajú nielen učitelia, ale aj mnohí rodičia.

Učitelia našej školy pripravili pre žiakov v priestoroch chodby čitateľský kútik, kde môžu tráviť voľné chvíle počas prestávok alebo v popoludňajších hodinách relaxom a čítaním kníh. Čitateľský kútik slávnostne otvorila pani riaditeľka a spolu so zástupkyňami ZŠ a SŠ prečítali úryvok zo zaujímavej knihy Naša mama je bosorka. Napínavý dej a pútavé čítanie podnietilo  túžbu žiakov dozvedieť sa, ako sa príbeh skončil.

Každý týždeň si žiaci nájdu v čitateľskom kútiku novú hádanku. Ak správne odpovedia, čaká na nich lákavá odmena.

K zvýšeniu čitateľskej gramotnosti našich žiakov môžete prispieť prečítanými, použitými, ale aj novými rozprávkovými knihami, encyklopédiami alebo časopismi, ktoré venujete nášmu čitateľskému kútiku. A takýmto spôsobom rozšírite a spríjemnite voľné chvíle vašich ratolestí.

Mgr. Slavka Pilipová

 

AKTIVITY ŠK.ROK 2018/2019

AKTIVITY MESIAC MÁJ 2019
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Nadácia Volkswagen SLOVAKIA
Ja-Slovensko

Počasie