Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Sobota, 25. Máj 2019

Dnes má meniny Urban
Zajtra má meniny Dušan

Kde nás najdete


ETWINNING NA SPOJENEJ ŠKOLE – NAPRIEČ ČESKOSLOVENSKOM PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 21 Marec 2019 09:20

ETWINNING NA SPOJENEJ ŠKOLE – NAPRIEČ ČESKOSLOVENSKOM

Spojená škola vo Svidníku a SŠ Náhorní Praha spolupracujú na projekte Napříč Československem. Iniciátorom projektu boli študenti z Prahy, ktorých zaujala história nášho spoločného štátu po rozpade Rakúsko-Uhorska.


Bolo veľmi zaujímavé spolupracovať na tomto projekte a nahliadnuť bližšie do udalosti v priebehu dejín keď Česi a Slováci vytvorili spoločný štát.  Bližšie sme spoznávali život významných osobnosti, ktorí sa zapísali  do našich spoločných dejín v období vzniku a trvania Československa. Výsledky bádania boli zaznamenané na prezentáciách v PowerPointe  a predstavené   spolužiakom obchodnej akadémie, II.A triedy. Následne obe partnerské strany usporiadali videokonferenciu, kde sa podelili o výsledky svojich zistení s partnerskou školou v Prahe. Česko-Slovenský dialóg sa konal vo veľmi priateľskom duchu a odniesli sme si pekné aj úsmevné zážitky.

Priestor Twinspace ponúka viacero možností. Umožňuje najmä priestor  pre spoluprácu učiteľov a žiakov z celej Európy s využitím moderných informačných a komunikačných prostriedkov v bezpečnom virtuálnom prostredí a v nemalej miere možnosť uplatňovať inovatívne metódy v rámci vyučovania.

Ing. Angela Hanusová

 

AKTIVITY ŠK.ROK 2018/2019

AKTIVITY MESIAC MÁJ 2019
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Nadácia Volkswagen SLOVAKIA
Ja-Slovensko

Počasie