Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Sobota, 25. Máj 2019

Dnes má meniny Urban
Zajtra má meniny Dušan

Kde nás najdete


DOMINIKA OBHÁJILA ZLATO! PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 28 Marec 2019 14:56

DOMINIKA OBHÁJILA ZLATO!

Pred rokom sa Dominika prvýkrát zúčastnila na barmanskej súťaži Cassovia Koniferum cup v Košiciach a hneď získala zlato. Husársky kúsok sa jej podaril aj tohto roku - obhájila zlato!

V barmanskom remesle, ktorého úlohou je potešiť chuťové poháriky,  súťažilo o titul najlepšieho barmana 13. ročníka  v miešaní nápojov 25 družstiev vytvorených žiakmi  Slovenska i blízkeho  zahraničia (Česka, Maďarska). Svoje umenie v  kumšte tvorenia  drinkov preukázali  v kategórii  klasik junior. V pásme klasik junior o prvenstvo zápasili zruční študenti tvoriaci dvojčlenné družstvo  v dvoch disciplínach, soft drink a long drink. Na techniku prípravy a chuťovú stránku, v rámci ktorej sa hodnotil vzhľad, vôňa a chuť miešaného nápoja a napokon dodržanie časového limitu, ktorý bol 6 minút, prihliadala odborná hodnotiaca komisia, Slovenská barmanská asociácia, na čele s hlavným komisárom, Milanom Ševcom. O víťazstvo súťažiaci bojovali aj písomným testom odhaľujúcim ich prehľad v histórii SkBA. Mali možnosť v ňom preukázať aj svoje poznatky  z  barmanskej odbornosti a všeobecným prehľadom informácií v tejto oblasti.

Hotelovú akadémiu vo Svidníku reprezentovali Dominika Čečková a Janko Fecko zo IV. HA triedy. Dominika si vybojovala zlato a Janko pri svojej prvej účasti zbieral skúsenosti a vyskúšal si atmosféru tohto skvelého podujatia. Dominike k dosiahnutému výsledku srdečne blahoželáme!

Mgr. Ľubomíra Kseničová

 

AKTIVITY ŠK.ROK 2018/2019

AKTIVITY MESIAC MÁJ 2019
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Nadácia Volkswagen SLOVAKIA
Ja-Slovensko

Počasie