Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Sobota, 25. Máj 2019

Dnes má meniny Urban
Zajtra má meniny Dušan

Kde nás najdete


POZRELI SME SA PRVÁKOM NA ZÚBKY PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 08 Apríl 2019 07:28

POZRELI SME SA PRVÁKOM NA ZÚBKY

Svetová organizácia zubných lekárov vyhlásila 20. marec za Svetový deň ústneho zdravia. Výchova a osvojenie si zdravých stravovacích návykov a správneho rozhodnutia v starostlivosti o svoje ústa už v detskom veku,

je významnou súčasťou prevencie chorôb ústnej dutiny aj chorôb podmienených zlou výživou a mala by byť súčasťou zvyšovania zdravotnej gramotnosti už u malých detí. O dôležitosti pravidelného a správneho čistenia zúbkov prišla dňa 2.4.2019 poinformovať žiakov 1. ročníka pani Jana Ufnárová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom vo Svidníku.  Zo slov pani Janky  sa prváci dozvedeli, že predchádzať problémom, ktoré sú spojené s bolesťami zubov a nepríjemnou návštevou zubného lekára, je naučiť sa správne si zúbky čistiť. Žiaci priamym požitím zubnej kefky, absolvovali rýchlokurz osvojenia si správnej techniky čistenia. Pani Janka profesionálnym a pritom láskavým spôsobom prispela k odbúraniu strachu malých prvákov z návštevy zubného lekára. Pani Janke za zaujímavú besedu ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Mgr. Lucia Smaržiková, 1.AZ

 

AKTIVITY ŠK.ROK 2018/2019

AKTIVITY MESIAC MÁJ 2019
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Nadácia Volkswagen SLOVAKIA
Ja-Slovensko

Počasie