Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Sobota, 25. Máj 2019

Dnes má meniny Urban
Zajtra má meniny Dušan

Kde nás najdete


SVETOVÝ DEŇ ZDRAVIA NA SPOJENEJ ŠKOLE PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 12 Apríl 2019 07:13

SVETOVÝ DEŇ ZDRAVIA NA SPOJENEJ ŠKOLE

7. apríla 1948 vznikla Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a odvtedy si tento deň pripomíname ako Svetový deň zdravia.Svetový deň zdravia si pripomenuli aj žiaci a zamestnanci Spojenej školy vo Svidníku. Pri tejto príležitosti pracovníčka z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom vo Svidníku Mgr.

Edita Podaná dňa 9.4.2019 pre všetkých pripravila osvetovú a preventívnu prednášku na tému Hygiena rúk. Prítomných informovala, že hygiena rúk je najjednoduchší, najlacnejší a najefektívnejší spôsob ochrany človeka pred rôznymi chorobami, avšak iba za predpokladu, že sa vykonáva správne a v správnom momente. Súčasťou prednášky bola aj praktická ukážka správneho spôsobu umývania rúk a následná dezinfekcia rúk. O svojej čistote sa každý mohol presvedčiť pod špeciálnou lampou, ktorá ukázala znečistené časti rúk.

V závere prednášky mohol každý účastník ochutnať a občerstviť sa sladkou, resp. slanou zdravou chuťovkou, ktoré pripravili žiaci 2. ročníka Hotelovej akadémie vo Svidníku za aktívnej pomoci žiačok 8. a 9. ročníka ZŠ.

Zdravie je jediná hodnota uznávaná všetkými... (latinské príslovie)

Ing. Helena Čepanová

 

AKTIVITY ŠK.ROK 2018/2019

AKTIVITY MESIAC MÁJ 2019
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Nadácia Volkswagen SLOVAKIA
Ja-Slovensko

Počasie