Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 16. Máj 2022

Dnes má meniny Svetozár
Zajtra má meniny Gizela

Kde nás najdete


PIROHY 2019 PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 09 September 2019 13:56

PIROHY 2019

Múzeum ukrajinskej kultúry vo Svidníku v spolupráci s mestom Svidník a ďalšími partnermi zorganizovalo Deň ľudových tradícií, ktorý sa konal 8. septembra 2019 na Skanzene SNM-MUK.


Neoddeliteľnou a najlákavejšou časťou celého programu bola medzinárodná súťaž vo varení pirohov. Súťaže v príprave pirohov sa zúčastnilo sedem družstiev a medzi nimi aj družstvo z Hotelovej akadémie vo Svidníku v osvedčenom zložení Filip Vaňušaník, Adam Motyka a Marcel Slivka – žiaci z III. triedy. A oplatilo sa, pretože práve naše družstvo vyhralo I. miesto za najoriginálnejšie plnky. Žiaci v priebehu 30 min. pripravili a uvarili 175 kusov pirohov s tromi plnkami. Prvá bola klasická zemiakovo– tvarohová s mätou, druhá špenátová s klobáskou a tretia hríbová s vajíčkom.

Porota na čele s primátorkou Marcelou Ivančovou pri rozhodovaní mala veľmi ťažkú úlohu, pretože všetky pirohy boli výborné a chutné, a preto sa rozhodla a ocenila pirohy všetkých siedmich súťažných družstiev.

Tohtoročné pirohy sú už úspešne za nami. My sa tešíme na nový ročník, kde opäť budeme môcť ukázať svoje praktické zručnosti a schopnosti pri príprave tohto tradičného jedla.

Ing. Helena Čepanová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko