Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 16. Máj 2022

Dnes má meniny Svetozár
Zajtra má meniny Gizela

Kde nás najdete


TURNÉ PROJEKTU CHUŤ ŽIŤ PDF Tlačiť E-mail
Streda, 25 September 2019 08:23

TURNÉ PROJEKTU CHUŤ ŽIŤ

V pondelok 23.9.2019 sa študenti a žiaci SŠ a ZŠ zúčastnili workshopu v rámci projektu Chuť žiť. Projekt šíri prevenciu, pomoc a edukáciu v problematike porúch príjmu potravy (PPP). Jeho poslaním je zvýšiť informovanosť, šíriť prevenciu a zlepšovať liečbu PPP na Slovensku.

Študenti si najprv vypočuli autobiografický príbeh zakladateľky projektu a liečenej anorektičky Valentíny Sedilekovej a následne s psychologičkou a nutričnou poradkyňou absolvovali workshopy.  Poruchy príjmu potravy sú závažným duševným ochorením, ktoré je tretím najčastejším zdravotným problémom u adolescentných dievčat, avšak postihuje aj chlapcov, hlavne športovcov. Poruchy príjmu potravy pacienta postihujú fyzicky aj psychicky a môžu mať až smrteľné následky. Pod toto označenie patrí predovšetkým mentálna anorexia a mentálna bulímia. Problémy výrazne zasahujú telo pacienta, no predovšetkým psychiku. Sú to veľmi vážne ochorenia, ktoré sa nesmú za žiadnu cenu podceňovať.

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko