Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 16. Máj 2022

Dnes má meniny Svetozár
Zajtra má meniny Gizela

Kde nás najdete


HROU K FINANČNEJ SLOBODE... PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 04 Október 2019 14:08

HROU K FINANČNEJ SLOBODE...

Dňa 30. 9. 2019 sa na Spojenej škole pre žiakov 3. A triedy konal moderný spôsob zážitkovej výučby, ktorý prináša zmenu myslenia a správania študentov v riadení osobných financií.  Výučba bola realizovaná s využitím hry Finančná sloboda, ktorú v rámci projektu OVB Allfinanz Slovensko

lektorovala okresná riaditeľka OVB vo Svidníku Ing. Valentína Zajacová. Hra je zameraná na zvýšenie finančnej gramotnosti mladej generácie. Našou úlohou v hre bolo spravovať osobné financie fiktívnej rodiny, radiť im v množstve finančných príležitostí,  uzatvárať im finančné produkty, sporiť, investovať a čeliť rôznym nástrahám v živote. Účelom hry bolo splniť všetky ciele rodiny a to: zabezpečenie príjmu, ochrany majetku, vlastniť nehnuteľnosť na bývanie, zabezpečiť vzdelanie detí, nasporiť na dovolenku, chatu... Najväčším a hlavným cieľom bolo byť finančne nezávislým aspoň vo veku 60 rokov.
Tento projekt nám priniesol množstvo cenných rád do života ako hospodáriť s našimi peniazmi. Dozvedeli sme sa veľa informácií o životných poisteniach, dôchodkových sporeniach, spotrebiteľských úveroch, obchodoch s dlhopismi a akciami. Zistili sme, že život nie je len o tom, že budeme neustále v plusových hodnotách. Treba počítať s rôznymi nástrahami a je len na nás ako sa s nimi budeme vedieť vysporiadať.

Simona Siroková, Kristína Dvorová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko