Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 16. Máj 2022

Dnes má meniny Svetozár
Zajtra má meniny Gizela

Kde nás najdete


„ JESEŇ NA TOKAJI“ Trebišov 2019 PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 04 November 2019 08:22

„ JESEŇ NA TOKAJI“ Trebišov 2019

Dňa 24.10.2019 sa žiaci Hotelovej akadémie, Spojenej školy vo Svidníku  zúčastnili II. ročníka gastronomickej súťaže „ JESEŇ NA TOKAJI“. Súťaž pod záštitou Košického klubu SZKC bola zameraná na varenie hlavných jedál na živo a spojená s výstavou cukrárenských výrobkov.

V kategórií II. Kuchár junior – varenie na živo, žiaci našej školy predviedli dobré technologické znalosti a zručnosti pri príprave dvoch hlavných jedál. Povinnosťou súťažiacich bolo pri príprave jedál zakomponovať  suroviny – sladkovodná ryba a  tokajské víno/ furmint alebo lipovina/. Pokrm mal vychádzať z gastronomických a kulinárskych tradícií Slovenska, sezónnych surovín  a  zodpovedať moderným trendom. Uznanie a pochvalu poroty si odniesol žiak 3. ročníka Adrián JUHÁS za prípravu hlavného jedlá Pstruh lososový s bulgurom na grapefruitovej omáčke, žiak 5. ročníka Filip KANDALIK s jedlom Zubáč v maslovej omáčke na uhorkovo - avokádovom šaláte a  žiak 2. ročníka Martin RUSIN s Plneným pstruhom so slaninou, grilovanou zeleninou. V kategórii II. Kuchár – cukrár Junior sa so svojimi cukrárenskými  výrobkami  predstavila žiačka 5. ročníka  Kristína KURUCOVÁ s Čokoládovou tortičkou s omáčkou z lesného ovocia a s Gaštanovo-karamelovým dezertom.  Žiačka 2. ročníka Juliána TOMČUKOVÁ sa  predviedla  s Tvarohovým koláčikom  s hroznovou redukciou a Hruškovo-maslovým  košíčkom. Obidve dievčatá sa umiestnili v zlatom pásme a Kristína KURUCOVÁ získala 1. miesto za najlepšie reštauračné dezerty. Súťaž pribiehala vo veľmi dobrej atmosfére. Žiaci pracovali s pôžitkom a srdcom, získali skúsenosti a cenne rady od profesionálnych kuchárov.

Tešíme sa na ďalší ročník „ JESEŇ NA TOKAJI“ Trebišov 2020.

Ing. Nataša Fecková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko