Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 16. Máj 2022

Dnes má meniny Svetozár
Zajtra má meniny Gizela

Kde nás najdete


DEŇ PSK V SPOJENEJ ŠKOLE PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 15 November 2019 08:26

DEŇ PSK V SPOJENEJ ŠKOLE

V dňoch 11.-12. novembra sme sa vrátili do minulosti, do dní, keď sa v našej krajine rodila skutočná sloboda. Deň boja za slobodu a demokraciu sme si v škole pripomenuli zhotovením nástenných novín, obsahovo zameraných na novembrové udalosti. Najprv nezisková organizácia Global Slovakia realizovala školský projekt “Za železnou oponou“. Potom žiaci na hodinách slovenského jazyka a literatúry písali eseje  pod názvom Priekopníci v demokracii. V školskom rozhlase sme si vypočuli zaujímavé reportáže či príbehy o hrdinoch, ktorí neskrývali svoje tváre.


V rámci prezentačných aktivít POS vo Svidníku ku  Dňu Prešovského samosprávneho kraja pripravili pre žiakov našej školy dokument Muži revolúcie, tematicky sa viažuci k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Oživením dňa bola aj výstava žiackych fotografických prác „Holé ruky“, ako aj kultúrne vystúpenie žiakov Spojenej školy na báze dobrovoľníckej spolupráce v Domove dôchodcov Svida. Folklórne pásmo "Ako je nám na Východe dobre" predviedol folklórny súbor Sonečko zo základnej školy, ich úprimné slová vyvolali v očiach slzy dojatia. Hoteláci našim seniorom prichystali chutné medovníčky a koláčiky.

Realizované aktivity žiakov nielen zaujali, ale hlavne ozrejmili udalosti, ktoré sa stali spúšťačmi neskorších zmien v spoločnosti.

Aj takto dnes vyzeral Deň Prešovského samosprávneho kraja.

PaedDr. Emília Lapčáková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko