Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 16. Máj 2022

Dnes má meniny Svetozár
Zajtra má meniny Gizela

Kde nás najdete


EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 09 Marec 2020 08:11

EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA

Ekonomická olympiáda je súťaž v znalostiach z ekonómie a financií, určená študentom stredných škôl. Obsah a otázky do súťaže vytvárajú ekonómovia a odborníci z inštitútu INESS (Inštitút ekonomických a spoločenských analýz), Národnej banky Slovenska, Slovenskej ekonomickej spoločnosti, Ekonomickej fakulty UMB, Ekonomickej univerzity, Inštitútu ekonomického vzdelávania a Českej národnej banky.

Cieľom súťaže je vyhľadávať medzi slovenskými stredoškolákmi nadaných budúcich ekonómov a následne ich podporovať v rozvoji, vytvoriť im odrazový mostík pre ďalšie štúdium, prax a kariéru. Zo školského kola, ktoré sa konalo v online forme v decembri 2019, postúpili na krajské kolo naši 4 študenti: Anastasia Bobáková a Simona Siroková z 3.A, Jozef Tomko a Nikola Kalyová zo 4.HA. Krajské kolo sa konalo 28. februára 2020 na Prešovskej univerzite, Fakulte ekonomiky a manažmentu v Prešove. Študenti boli testovaní na základe písomného testu, ktorý sa skladal z uzavretých a otvorených otázok a to takých oblastí ako fungovanie dopytu a ponuky,  základy monetárnej politiky, teórie hier, vypočítať úrok či výnos, prehľad o výdavkoch verejnej správy a zložkách HDP, ekonomické teórie najznámejších svetových ekonómov. Výsledky krajského kola budú zverejnené do konca marca 2020.

Ing. Jana Drábová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko