Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 21. Marec 2018

Dnes má meniny Blahoslav
Zajtra má meniny Beňadik

Kde nás najdete


NA SÚŤAŽI KUCHÁR ZEMPLÍNA 2017 PREDVIEDLI ŽIACI SPOJENEJ ŠKOLY, HOTELOVÁ AKADÉMIA, GASTRONOMICKÉ LAHÔDKY PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 23 Október 2017 07:18

NA SÚŤAŽI KUCHÁR ZEMPLÍNA 2017 PREDVIEDLI  ŽIACI SPOJENEJ ŠKOLY, HOTELOVÁ AKADÉMIA,  GASTRONOMICKÉ LAHÔDKY

Dňa 18. 10. 217 sa žiaci  Hotelovej akadémie, Spojená škola vo Svidníku, zúčastnili gastronomickej súťaže Kuchár Zemplína 2017.

Súťaž prilákala do Michaloviec kuchárov z rôznych kútov Slovenska. Svoje kuchárske schopnosti reprezentovali žiaci stredných odborných škôl, spojených škôl a hotelových akadémií.


Témou súťaže boli  tradičné jesenné suroviny. Na celom svete kuchári, podľa odborného garanta súťaže,  preferujú tradičnú kuchyňu. Úlohou súťažiacich bolo premeniť slovenské chute do moderného dizajnu.

Na súťaž dohliadala medzinárodná odborná porota, ktorej členovia pochádzajú  z  Poľska,  Anglicka  a  Slovenska  – kuchári bez hraníc a odborný garant súťaže Miloš Lachkovič.

V kategórií  kuchár Junior sa predstavili žiaci našej školy vo všetkých troch disciplínach.

Studené predjedla na tému „ Posolstvo jesene na tanieri“ - Cviklové carpaccio  s kozím syrom a  Cícerová nátierka na špaldovej hrianke predstavil žiak 3. ročníka hotelovej školy Ján Fecko.

Teplou kuchyňou (varením na živo)  na tému „ Jeseň na tanieri“ sa predviedol  žiak 3. ročníka hotelovej akadémie Filip Kandalík  s jedlom Kačacie pečené prsia, dusená červená  kapusta na víne, pečená tekvica s bylinkami a žiak 4. ročníka Frederik  Ganaj s jedlom Pečené kačacie prsia s dubákovou omáčkou, žemľové knedle. Súťažná úloha „Jeseň na tanieri“ pozostávala z prípravy  dvoch porcií rovnakého hlavného jedla z ľubovoľných vlastných surovín. V každom jedle musel byť použitý produkt Syrárne Bel Slovensko alebo víno z oblasti Tibava. Súťaženie na živo je veľmi náročne. Svojim sebavedomým prístupom a profesionalitou chlapci zožali pochvalu od poroty a krásne 3. miesto.

Veľkú radosť nám urobila aj žiačka 3. ročníka  našej školy Kristína Kurucová. V súťažnej téme „Sladké posolstvo jesene “ sa predstavila s  Jesennými maškrtkami - friandises  pre 6 osôb . V silnej konkurencií  obsadila druhé miesto a pochvalu od porotcu pána Davida Michael Mizona šéfa pekárenského cechu z anglického Manchestru.

Súťaž pribiehala vo veľmi dobrej atmosfére. Žiaci pracovali s pôžitkom a srdcom, získali skúsenosti a cenne rady od profesionálnych kuchárov.

Tešíme sa na ďalší ročník Kuchár Zemplína 2018.

Ing. Nataša Fecková

 

 

Počasie

Anketa

Čítate knihy ?
 

OnLine

TOPlist