Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 21. Marec 2018

Dnes má meniny Blahoslav
Zajtra má meniny Beňadik

Kde nás najdete


TÝŽDEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY ALEBO „SME TO, ČO JEME“ PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 23 Október 2017 11:21

TÝŽDEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY ALEBO „SME TO, ČO JEME“

Svetový deň výživy sa oslavuje každý rok 16. októbra na pamiatku založenia Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo Spojených národov (FAO) v roku 1945.

Tento deň si aj naša škola aktívne pripomína s prichádzajúcimi farbami jesene, poletujúcimi pavučinkami babieho leta a zberom chutnej úrody. Rôznymi aktivitami upozorňujeme na to, aké dôležité je pre človeka cítiť sa zdravý, fit a šťastný. Cesta k dosiahnutiu fyzickej i psychickej rovnováhy vyzerá byť v podstate jednoduchá, stačí racionálne sa stravovať, pravidelne sa hýbať, mať dostatok spánku a pozitívne myslieť. V skutočnosti, nástrahy dnešného konzumného  sveta v podobe sladkých, tučných a vysokoenergetických nápojov a potravín oslabujú našu vôľu a odsúvajú naše zdravie bokom.  O tom, ako zachovávať zásady zdravého životného štýlu, a zároveň potešiť naše chuťové poháriky nám prišli porozprávať odborníčky na výživu z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva vo Svidníku. Svojim zaujímavým rozprávaním doplneným obrazovým materiálom i praktickými ukážkami  podnietili u žiakov záujem starať sa o svoje zdravie preto, lebo je to lepšie a prirodzenejšie – robia tak múdri ľudia, ktorí poznajú hodnotu zdravia a života. A keďže sa blížil čas desiatovej prestávky, pripravili si pre nás študenti hotelovej akadémie pod vedením p. uč. Tyčovej chutné zdravé nátierky aj osviežujúce smoothie oplývajúce vysokou výživovou hodnotou. Tým, ktorým nestačilo naplniť si brušká lahodným jedlom, sa mohli pohľadom dosýta popásť na výstavke pestrofarebnej jesennej úrody, ktorú sme vytvorili za pomoci mamiek a babiek, ktoré nám poskytli skvosty svojej záhradky a za pomoci rúk šikovných žiakov a paní učiteliek, ktorí z nich vytvorili umelecké jesenné výtvory. Kreatívnu výstavu mohli návštevníci zhliadnuť na chodbe našej školy po celý týždeň. Zdravie je veľmi premenlivá veličina, a preto sa oplatí oň starať, pretože existuje tisíc chorôb, ale zdravie máme len jedno.

Mgr. Tatiana Braslavská

 

Počasie

Anketa

Čítate knihy ?
 

OnLine

TOPlist