Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish

KTO MA DNES SVIATOK

Sobota, 24. Marec 2018

Dnes má meniny Gabriela
Zajtra má meniny Marián

Kde nás najdete


KVÍZ O PRVOM RUSÍNSKOM ROMÁNOPISCOVI EMILOVI KUBEKOVI PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 27 Október 2017 07:50

KVÍZ O PRVOM RUSÍNSKOM  ROMÁNOPISCOVI  EMILOVI  KUBEKOVI

Emil Kubek bol významný rusínsky kňaz, básnik, jazykovedec a rodoľub, ktorý v rokoch 1885 -1904 pôsobil ako správca Gréckokatolíckej farnosti v Snakove.Narodil sa 23. novembra 1857 v obci Štefurov, okres Svidníka a zomrel 17. júla 1940 v Mahanoy City.

 

 


O tomto rusínskom básnikovi, jazykovedcovi, buditeľovi a predovšetkým vernom synovi rusínskeho národa, plného vlasteneckej úprimnosti a slovanskej uvedomelosti  sa uskutočnil 25.10.2017 v klubovni SŠ kvíz pre žiakov 7. – 9. ročníka. Súťažili štyri trojčlenné družstvá.Víťazom sa stalo Adružstvo 7.AZ ( Diana Feciskaninová, SabínaOreničová, Filip Vygoda) pred 8.AZ, 9.AZ a B družstvom 7.AZ.

Aj tento kvíz určite prispel k lepšiemu spoznaniu regiónu a jeho osobností.

Mgr. Anna Lažová

 

Počasie

Anketa

Čítate knihy ?
 

OnLine

TOPlist