Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 17. Február 2020

Dnes má meniny Miloslava
Zajtra má meniny Jaromír

Kde nás najdete


Novinky šk.r. 2019/2020 ZŠ
ŠALIANSKY MAŤKO – okresné kolo PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 03 Február 2020 07:56

ŠALIANSKY MAŤKO – okresné kolo

Dňa 28. 01. 2020 sa konalo na pôde Základnej školy v Giraltovciach okresné kolo súťaže v prednese povesti Šaliansky Maťko. Už 27. ročník tejto recitačnej súťaže otvorili žiačky základnej školy piesňou, ktorou nám  Maťka zo Šale predstavili.

Čítať celý článok...
 
LYŽIARSKY VÝCVIKOVÝ KURZ 2020 PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 31 Január 2020 14:16

LYŽIARSKY VÝCVIKOVÝ KURZ 2020

S výbornou športovou náladou sme sa v zložení 37 žiakov zo ZŠ a OA, 4 inštruktori a 1 zdravotníčka 20. 1.  autobusom dopravili do nášho obľúbeného lyžiarskeho strediska Vyšné Ružbachy, kde sme do 24. 1. strávili veselé chvíle.

Čítať celý článok...
 
ŠANTENIE NA ĽADE PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 21 Január 2020 08:01

ŠANTENIE NA ĽADE

Žiaci prvého stupňa vymenili lavice, učebnice a telocvičňu našej školy za pobyt na klzisku. Korčuľovanie a hry na ľade chápeme ako prirodzený pohyb, sprevádzaný príjemnými emóciami a zážitkami v zdravom prírodnom prostredí. Cieľom tejto pohybovej aktivity bolo naučiť žiakov prirodzene sa pohybovať na ľade, prekonávať strach z kĺzavého pohybu a  zvyšovať odolnosť organizmu.

Čítať celý článok...
 
NÁŠ BETLEHEM ÚSPEŠNÝ AJ ZA HRANICAMI PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 20 Január 2020 09:46

NÁŠ BETLEHEM ÚSPEŠNÝ AJ ZA HRANICAMI

Zatiaľ čo v mnohých ľuďoch už pomaly doznieva vianočný čas, v nás ešte stále rezonuje v podobe úspechu nášho žiaka, Maxima Braslavského, ktorého betlehem po víťazstve v okresnom kole, ktoré prebehlo v POS vo Svidníku, postúpil na medzinárodnú súťaž do Poľska.

Čítať celý článok...
 
75. VÝROČIE OSLOBODENIA SVIDNÍKA PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 16 Január 2020 08:01

75. VÝROČIE OSLOBODENIA SVIDNÍKA

DISKUSNÉ FÓRUM

Dejiny -  nekonečné množstvo dátumov, kráľov, udalostí, vojen, ľudských osudov... Každá historická udalosť, ale predovšetkým vojna ovplyvnila to, ako dnes vyzerá naša spoločnosť a aký život v súčasnej dobe žijeme. Druhá svetová vojna poznačila celé generácie rodín, predovšetkým mužov, ktorí museli opustiť svoje domovy a odísť aj proti svojmu svedomiu bojovať na front.

Čítať celý článok...
 
ŠALIANSKY MAŤKO PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 13 Január 2020 08:50

ŠALIANSKY MAŤKO

V predvianočnom období sme v našej škole zorganizovali školské kolo v prednese slovenskej ľudovej povesti Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. Prostredníctvom zaujímavých textov sme sa aspoň na chvíľu preniesli do minulosti a dostali sme tak možnosť prehĺbiť si vzťah k ľudovej slovesnosti. Naši recitátori nám svoje zručnosti v umeleckom prednese predviedli v troch súťažných kategóriách.

Čítať celý článok...
 
VIANOČNÁ ČAJOVŇA PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 10 Január 2020 14:28

VIANOČNÁ ČAJOVŇA

„Každý deň je ten správny čas. Ježiško je v každom z nás..“

Týždeň pred Vianocami, 17.decembra, sme chceli využiť ten správny čas na odovzdanie nádeje rodičom našich žiakov z blížiacej sa úžasnej noci, počas ktorej sa narodí Spasiteľ sveta. Na príprave programu pracovalo skoro 170 žiakov so svojimi učiteľmi. Všetkým patrí veľká vďaka.

Čítať celý článok...
 
VIANOČNÉ TRHY PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 20 December 2019 09:30

VIANOČNÉ TRHY

Stalo sa už tradíciou, že sa na Spojenej škole organizujú Vianočné trhy. Po kultúrnom programe Vianočnej akadémie sa 17. decembra 2019dolná chodba premenila na „trhovisko“.  Hlavným zámerom podujatia bola prezentácia prác a všestranného ​talentu detí zo školského klubu, ktoré vlastnoručne začali vyrábať už začiatkom októbra. Z roka na rok môžu rodičia obdivovať čoraz zaujímavejšie vianočné ozdoby, dekorácie, bižutéria a mnoho iných krásnych výrobkov.

Čítať celý článok...
 
MIKULÁŠSKA PYŽAMOVÁ PÁRTY PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 20 December 2019 09:02

MIKULÁŠSKA PYŽAMOVÁ PÁRTY

Piatková noc 6. decembra 2019 bola pre 50 deti nášho školského klubu iná ako ostatné. Zahájili sme totiž prvý ročník nočného dobrodružstva - Mikulášsku pyžamovú party. Deti sa veľmi dobre pripravili. Doniesli so sebou spacáky, karimatky, obľúbenú plyšovú hračku,  niečo  dobre pod zub  a samozrejme prišli oblečené v pyžame.

Čítať celý článok...
 
VEĽKÉ PREKVAPENIE POD STROMČEKOM PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 20 December 2019 08:42

VEĽKÉ PREKVAPENIE POD STROMČEKOM

Týždeň pred Vianocami na deti zo školského klubu čakalo veľké prekvapenie. Vďaka príspevku, ktorý zaplatili rodičia na čiastočnú úhradu nákladov, našli pod stromčekom hŕbu krásnych darčekov.To bolo radosti!

Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 2

AKTIVITY ŠK.ROK 2019/2020

AKTIVITY MESIAC Február 2020

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Nadácia Volkswagen SLOVAKIA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie