Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 19. Január 2021

Dnes má meniny Drahomíra
Zajtra má meniny Dalibor

Kde nás najdete


Novinky šk.r. 2020/2021 ZŠ


DNI TRADIČNÝCH ĽUDOVÝCH REMESIEL NA VIANOČNÚ NÔTU PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 21 December 2020 09:18

DNI  TRADIČNÝCH  ĽUDOVÝCH  REMESIEL  NA  VIANOČNÚ  NÔTU

V dňoch 15. - 17. decembra 2020 sa v priestoroch Spojenej škole šírila vianočná nálada aj vďaka projektu pre národnostné menšiny Rusínske srdce. Tvorivá aktivita Dni tradičných ľudových remesiel bola určená pre deti školského klubu.

Čítať celý článok...
 
RUSÍNSKE SERDCE PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 18 December 2020 09:27

RUSÍNSKE SERDCE

Dňa 10.12.2020 sa na Spojenej škole uskutočnil Rusínsky deň, ktorý sa uskutočnil v rámci podpory úspešného projektu regionálnej a multikultúrnej výchovy žiakov patriacim k národnostným menšinám. Cieľom bolo zrealizovať aktivitu pod názvom „Hej, sokoly“.

Čítať celý článok...
 
VIANOČNÉ TVORENIE PRE RADOSŤ PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 10 December 2020 09:15

VIANOČNÉ TVORENIE PRE RADOSŤ

Predvianočné obdobie u nás prebúdza kreatívneho ducha, prináša mnoho inšpirácií na tvorenie. Aj v našom školskom klube sme sa pustili s chuťou do práce. V tvorivých dielňach deti šikovnými rukami „vykúzlili“ zbierku vianočných ozdôb. Jeden výrobok bol krajší ako druhý, deti si pri ich príprave dali veľmi záležať. Prázdne chodby rozžiarili kresby na oknách, rozsvietený stromček vo vestibule našej školy. Tým sa navodila príjemná atmosféra blížiacich sa sviatkov.

Čítať celý článok...
 
MOJ SEN - LÍZANKA PDF Tlačiť E-mail
Streda, 25 November 2020 12:48

MOJ SEN - LÍZANKA

Všetky deti si radi zamaškrtia na lizankach. Našim klubáčikom nechýba ani nadšenie pre kreslenie či tvorenie. Preto neváhali a zapojili sa do medzinárodnej výtvarnej súťaže Môj sen - lízanka. Ich úlohou bolo podľa vlastnej fantázie nakresliť pestrofarebnú sladkosť na paličke. Nemali problém preniesť sa do krajiny plnej žiarivých farieb, kde sa všedné veci napríklad motýľ, strom, loď, domček, kvety...  premenili na lízankový sen.

Čítať celý článok...
 
ŽIACKE ZASTUPITEĽSTVO SPOJENEJ ŠKOLY PDF Tlačiť E-mail
Streda, 18 November 2020 11:13

ŽIACKE ZASTUPITEĽSTVO SPOJENEJ ŠKOLY

Pri príležitosti 30. výročia vzniku Slovenskej samosprávy nás pani primátorka, Marcela Ivančová, pozvala dňa 21. septembra na stretnutie riaditeľov, učiteľov a zástupcov žiakov jednotlivých škôl vo Svidníku. Všetkých prítomných oslovila so zaujímavou ponukou - zapojiť sa do realizácie myšlienky Detského mestského zastupiteľstva. Prioritnou úlohou tohto zastupiteľstva je realizácia návrhov, zlepšení, inovácií ako aj riešenie aktuálnych problémov svidníckej samosprávy. Zároveň by malo čo najvernejšie odzrkadľovať skutočnú prácu a zasadnutie zastupiteľstva. Nové námety, myšlienky a idey majú predkladať členovia našich troch komisií:

Čítať celý článok...
 
FAREBNÁ JESEŇ PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 12 November 2020 09:28

FAREBNÁ JESEŇ

Príjemné jesenné počasie sme s deťmi v našom školskom klube trávili nielen hrami na školskom dvore. V tvorivých dielničkách sme sa pustili do vyrábania jesenných dekorácií.Tvorili sme z pestrofarebných listov, gaštanov, tekvíc a ďalšieho materiálu, ktorý ponúka príroda v tomto období. Spoločne s učiteľkami prvého stupňa ZŠ sme nádherné výtvory deti naaranžovali na dolnej chodbe. Výstavka FAREBNÁ JESEŇ potešila mnohých.

Čítať celý článok...
 
ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY PDF Tlačiť E-mail
Streda, 04 November 2020 07:41

ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY

Spojená škola sa v tomto školskom roku zapojila do projektu „Záložka do knihy spája školy“ už po 11-krát. Snažíme sa vždy o iný prístup prezentovania hlavnej myšlienky - čítať viac kníh, ba meníme aj techniku výroby záložiek. Veríme, že takéto malé „výtvarné dielko“ od kamaráta môže naše deti inšpirovať a založia si ho do rozčítanej knižky. Vďaka nej spoznajú veľa zaujímavosti, ocitnú sa v tajomnom svete rozprávok, či s hlavným hrdinom prežijú napínavé okamihy v dobrodružnom príbehu.

Čítať celý článok...
 
VYHRAJ SUPER CENY A POMÔŽ PLANÉTE !!! PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 29 Október 2020 08:18

VYHRAJ SUPER CENY A POMÔŽ PLANÉTE !!!

Žiaci Spojenej školy vo Svidníku dokázali, že im nie je ľahostajná ochrana životného prostredia. Zareagovali totiž na výzvu súťaže Vyhraj super ceny a pomôž planéte!!!“, ktorú každoročne organizuje firma Milk-Agro.

Čítať celý článok...
 
,,Každý raz dostane ponuku, ktorá sa neodmieta“... PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 19 Október 2020 07:35

,,Každý raz dostane ponuku, ktorá sa neodmieta“...

Naskytla sa nám možnosť zapojiť sa do úžasného projektu, ktorý nám otvoril nové možnosti sebarealizácie. Na odporúčanie našej Almamater v Prešove a s podporou našej pani riaditeľky zo Spojenej školy vo Svidníku sme sa naplno pustili do práce a výzvu sme prijali.

Čítať celý článok...
 
FÁZY MESIACA NETRADIČNE PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 13 Október 2020 12:20

FÁZY MESIACA NETRADIČNE

Učiť inovatívne a tvorivo je dnes hádam výzvou pre každého učiteľa. Zaujať žiakov natoľko, aby preberané učivo nezostalo len ako téma vyučovacej hodiny, sme sa pokúsili pri téme ,,fázy Mesiaca“. A podarilo sa!

Čítať celý článok...
 


Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie