Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 19. Apríl 2021

Dnes má meniny Jela
Zajtra má meniny Marcel

Kde nás najdete


Novinky šk.r. 2020/2021 ZŠ


EXPEDÍCIA DO VESMÍRU PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 19 Apríl 2021 10:58

EXPEDÍCIA DO VESMÍRU

Počas  týždenného „vesmírneho putovania“  deti zo školského klubu hravým spôsobom objavovali jeho tajomstvá, a naučili sa zaujímavé fakty o hviezdnej oblohe. Ako správni kozmonauti vedeli, že sa do kozmického priestoru nedostanú bežným dopravným prostriedkom.

Čítať celý článok...
 
VEĽKÝ SÚBOJ MOZGOV PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 16 Apríl 2021 07:15

VEĽKÝ SÚBOJ MOZGOV

Týždeň mozgu sa vo svete oslavuje od roku 1996. Vo viac ako 60 krajinách sveta sa konajú tisíce osvetových podujatí na oslavu jedného z najdôležitejších ľudských orgánov. Po veľkonočných prázdninách sa do kampane zapojili aj deti z nášho školského klubu. „Mozgové bunky trénovali“  pri logických hrách - PIŠKVORKY, SKÁKANÁ a  MENO, MESTO, ZVIERA, VEC. Deti odohrali medzi sebou niekoľko kôl danej hier v rámci svojho oddelenia.

Čítať celý článok...
 
„Dom bez knihy je ako telo bez duše.“ PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 09 Apríl 2021 07:17

Dom bez knihy je ako telo bez duše.“

Július Zeyer

Mesiac marec tradične spájame s príchodom jari a kvitnutím prvých snežienok, ale aj s pojmom marec – mesiac knihy. Kniha - najväčší priateľ človeka od vynálezu kníhtlače patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých.

Čítať celý článok...
 
VEĽKONOČNÉ AKTIVITY V ŠKD PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 06 Apríl 2021 09:52

VEĽKONOČNÉ AKTIVITY V ŠKD

Kto by nepoznal starú známu riekanku Šibi, ryby, mastné ryby… Atmosféra Veľkej noci sa aj takto preniesla do nášho školského klubu. Deťom sme poobedňajšie chvíle spestrili zaujímavými aktivitami, každá činnosť bola venovaná veľkonočnej téme.

Čítať celý článok...
 
JARNÁ VÝZDOBA PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 01 Apríl 2021 13:45

JARNÁ VÝZDOBA

Ešte včera bola zima, a dnes je už pekná jar,

poberaj sa, starec marec, tam, kam išiel február.

Zima pomaly stráca silu, zubaté slnko zohrieva vzduch, miestami sa začína zelenať tráva a my už túžobne očakávame príchod jari.

Čítať celý článok...
 
DEŇ VODY PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 30 Marec 2021 10:35

DEŇ VODY

Dňa 22. marca si celý svet pripomína Svetový deň vody. Výnimkou neboli ani žiaci 1.- 4. ročníka našej školy.Tento deň sme si spríjemnili zábavnými, ale aj poučnými aktivitami. Náš Deň vody sa  začal tým, že si  žiaci pozreli zaujímavé animované video o tom, ako voda putuje a ako sa dostane až k nám. Zistili sme akými procesmi musí voda prejsť  predtým, ako sa k nám dostane,čo sa s ňou deje po jej použití v našich domácnostiach.

Čítať celý článok...
 
PONOŽKOVÁ VÝZVA PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 25 Marec 2021 11:18

PONOŽKOVÁ VÝZVA

21. marec je už niekoľko rokov Svetovým dňom Downovho syndrómu. Dátum nie je vybraný náhodou. Je symbolom zhluku 3 chromozómov na 21. chromozómovom páre, ktoré spôsobujú toto ochorenie.

Čítať celý článok...
 
ÚSPEŠNÉ OKRESNÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 18 Marec 2021 10:22

ÚSPEŠNÉ OKRESNÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY

Dnešné moderné školstvo poskytuje žiakom rôznorodé možnosti vzdelávania sa, hlavne prostredníctvom prebiehajúcich inovatívnych platforiem. Aktuálna situácia v spoločnosti tomuto faktu nielen že prihráva, ale učí ich prispôsobovať sa podmienkam technologickej spoločnosti.

Čítať celý článok...
 
OKRESNÉ KOLO DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 18 Marec 2021 10:22

OKRESNÉ KOLO DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY

„Dejiny sú svedkami času, svetlom pravdy, živou pamäťou, učiteľkou života a poslom minulosti“ (M.T.Cicero). Rozvíjajú u žiakov zápal po poznaní histórie, minulosti a živej skúsenosti ľudí v danej historickej dobe. Sme naozaj veľmi radi, že aj našich žiakov zaujali dejiny, história a život ľudí v minulosti natoľko, že sa zúčastnili okresného kola Dejepisnej olympiády, ktorú každoročne pripravuje organizácia Slovenského inštitútu mládeže- IUVENTA.

Čítať celý článok...
 
ŽIVOT NA FARME PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 22 Február 2021 14:58

ŽIVOT NA FARME

Posledný týždeň v ŠKD pred jarnými prázdninami sa niesol vo farmárskom duchu.  Tretiaci sa na chvíľu ocitli v roli farmárov.  Na vlastnej koži si prostredníctvom rôznorodých aktivít mohli vyskúšať, že práca farmára vôbec nie je jednoduchá.

Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 2

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie