Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 28. Jún 2022

Dnes má meniny Peter a Pavol a Petra
Zajtra má meniny Melánia

Kde nás najdete


Projektové stretnutia.

Make it Greener – nový projekt Erasmus+ v Spojenej škole

Spojená škola vo Svidníku sa spoločne so školami z Nórska, Turecka a Portugalska  zapojila do nového projektu s názvom Make it Greener v rámci programu Erasmus+ KA220-SCH – Kooperačné partnerstvá v školskom vzdelávaní.


Problematika ochrany životného prostredia je aktuálna v súčasnej dobe a týka sa každého z nás. Náš nový projekt je odrazom aktuálnych výziev a potreby chrániť životné prostredie. Každá krajina partnerských škôl je špecifická, a preto máme pred sebou rôzne úlohy, ktoré je potrebné riešiť na lokálnej úrovni. Avšak dopad ich riešenia sa stáva v globálnom rozmere nadnárodným.

Prvé stretnutie partnerských škôl sa konalo 28.februára - 4.marca 2022 v priateľskom prostredí historicky najstaršej  školy v Nórsku – Kathedraleschole v Trondhaim. Diskutovali sme o náplni projektu, úlohách komunít a programe budúcich stretnutí v jednotlivých krajinách. Tento projekt  nebude realizovaný len na pôde škôl, ale aj v rámci inštitúcií zapojených do programov ochrany životného prostredia. Vážnosť projektu dáva aj účasť vysokej školy z Lisabonu v Portugalsku a zapojenie miestnych samospráv.

Členovia samosprávy mesta Trondhaim nás prijali na radnici, kde sme sa dozvedeli nové poznatky o ich krajine, spôsobe života, hospodárstve, školstve, sociálnom programe a o súčasnom programe ochrany životného prostredia, ale aj o víziách ochrany životného prostredia v budúcnosti.

Nórsko nás oslovilo svojou krásou, čistotou, zdravým životným štýlom a zanietenosťou chrániť životné prostredie. Dojmy, ktoré sme si odniesli z krajiny, sú veľkolepé. Už teraz sa tešíme na nové stretnutie partnerských škôl v slnečnom Lisabone.

Projektový tím Spojenej školy

ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko