Správy

Spojená škola, Centrálna 464,
089 01 Svidník SLOVENSKO

+421(54)788 20 40
.

Robert FULGUM

Učiteľ ti môže otvoriť dvere, ale vstúpiť do nich musíš ty sám...

Návštevy: 29

SPOJENÁ ŠKOLA V TURECKEJ ANTALYI

Vďaka programu Erasmus+ sa  Spojená škola vo Svidníku, spolu s partnerskými školami z Turecka, Portugalska a Nórska stretla v tureckom meste Antalya. Našou hostiteľskou školou bola AKSU BELEDİYESİ SIFIR ATIK BÜROSU, ktorá pre nás pripravila týždeň plný prekvapení od 12.júna do 16.júna 2023.

Celý týždeň projektu „Make It Greener“ sa niesol v duchu udržateľnosti a ochrany životného prostredia. Environmentálne aktivity sa striedali s poznávaním tureckej kultúry. Turecké ženy nám v priamom prenose predviedli ako chutí Turecko a upiekli pre nás tradičné „turecké placky“. Vyskúšali sme si Ebru, tureckú techniku maľovania na vodnej hladine.

Turecko je zmesou nádherných pamiatok, pláží a krásnej prírody. Navštívili sme antické divadlo v meste Aspendos, Manavgatské vodopády  a najväčšiu atrakciu a dominantu mesta, historický zámok Alanya Kalesi.

A čo na to naši študenti?

Eliška

Turecko, Antalya bol môj druhý výlet v rámci projektu Erasmus+ - Make It Greener. Znova to bol výlet plný zážitkov a spomienok. Veľmi som si užila s novými kamarátmi, ktorí nám ukázali ich každodenný život. Navštívili sme rôzne kúty mesta, spoznali staré mesto a ochutnali nové druhy jedál. Kúpali sme sa v mori. Každý deň sme trávili všetci spolu a vždy sme mali plány od skorého rána až do noci. Boli to krásne chvíle, ktoré som si naozaj užila a len tak na  nich nezabudnem.

Natália

Z projektu Make It Greener v Antalyi sme bývali v rodinách. Po prehliadke školy nasledovali prednášky a pokusy. Spoznali sme ich kultúru a večery sme trávili pri mori.

Jakub

Môj prvé dojmy z Antalye boli nie veľmi dobré. Mesto mi však postupne odkrývalo svoje čaro, nakoniec som si odniesol plno pekných zážitkov. Ľudia boli veľmi milí.

Emma

Týždeň strávený v Turecku bol pre mňa veľkou skúsenosťou. Bývali sme v rodinách, ale väčšinu času sme trávili v škole, nákupných centrách, historických miestach či pri mori so všetkými členmi  Erasmu+ . Navzájom sme sa všetci spoznali a vybudovali si nové a pevné priateľstvá J.