Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 6. Február 2023

Dnes má meniny Dorota
Zajtra má meniny Vanda

Kde nás najdete


Novinky šk.r. 2021/2022


VESMÍR OČAMI DETÍ PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 03 Apríl 2022 00:00

VESMÍR OČAMI DETÍ

Aj v tomto školskom  roku zorganizovalo Podduklianske osvetové stredisko vo Svidníku výtvarnú súťaž „Vesmír očami detí“. Súťaž si získala svojich priaznivcov z radov materských, základných aj umeleckých škôl. Odborná porota, ktorej predsedom bol Mgr. art.

Čítať celý článok...
 
SVETOVÝ DEŇ VODY S VVS, A. S. PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 03 Apríl 2022 00:00

SVETOVÝ DEŇ VODY S VVS, A. S.

„Ak piješ vodu, mysli na prameň.“

- Čínske príslovie

Aby sme mohli existovať, nezaobídeme sa bez vody, ktorá často dostáva prívlastok obyčajná. Keďže od nej závisí náš život a je pre nás nenahraditeľná, mali by sme sa o ňu starať. Žiaľ, nie vždy je tomu tak...

Čítať celý článok...
 
OKRESNÉ KOLO PYTAGORIÁDY PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 03 Apríl 2022 00:00

OKRESNÉ KOLO PYTAGORIÁDY

Dňa 29.3.2022 sa žiaci 3. a 4.ročníka zúčastnili Okresného kola matematickej súťaže Pytagoriáda. Všetci žiaci v decembri absolvovali školské kolo, v ktorom sa stali úspešnými riešiteľmi okresného kola Pytagoriády. Súťaž prebiehala online spôsobom.

Čítať celý článok...
 
CESTA PRAVEKOM PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 27 Marec 2022 00:00

CESTA PRAVEKOM

Nie je človeku nič vzdialenejšie ako praveké dejiny. Po dávnych dobách nám ostali len primitívne nástroje a kuchynské náčinie. Pravek však nie je len to. Pravek je každodenná symbióza i boj človeka s tou najdivokejšou prírodou, akú si vieme predstaviť. Žiaci 2. AZ sa spoločne so svojou vychovávateľkou vydali tieto zaprášené ľudské dejiny v priebehu pár dní preskúmať.

Čítať celý článok...
 
FINANČNÁ ODYSEA – UČENIE HROU PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 24 Marec 2022 00:00

FINANČNÁ ODYSEA – UČENIE HROU

Ako sa hrou niečo naučiť? Vyskúšali si to 14. marca na online školení učitelia našej školy. Z časti finančných prostriedkov, ktoré sme získali v rámci projektu „Svet peňazí spolu zvládneme“ boli zakúpené hry Finančná odysea a uskutočnilo sa školenie k tejto hre.

Čítať celý článok...
 
ČÍTAJME SI – DETSKÝ ČITATEĽSKÝ MARATÓN PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 22 Marec 2022 00:00

ČÍTAJME SI – DETSKÝ ČITATEĽSKÝ MARATÓN

“Knihy sú tréningom mysle.”

Epictetos

Kniha má pre rozvoj osobnosti dieťaťa a mladého človeka nenahraditeľný význam. Pomáha poznať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo, obohacuje slovnú zásobu, ponúka priestor pre tvorivosť, možnosť relaxovať, naberať množstvo informácií, vedomostí. Cieľom čitateľského maratónu je pritiahnuť deti ku knihe. Do projektu Čítajme si – detský čitateľský maratón sa zapojili aj žiaci 3.AZ triedy Spojenej školy.

Čítať celý článok...
 
NETRADIČNÁ VÝTVARNÁ VÝCHOVA PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 21 Marec 2022 00:00

NETRADIČNÁ VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Obľúbenou témou jarného tvorenia s deťmi sú veľkonočné vajíčka. Každý rok sa tejto téme venujeme na hodine výtvarnej výchovy. No tentokrát sme to poňali netradične, mimo školy. Žiaci 2.AZ  Spojenej školy strávili tvorivé dopoludnie v Podduklianskom osvetovom stredisku vo Svidníku. V tvorivých dielňach, ktoré viedla lektorka pani Jana Potomová, sa z nich na chvíľu stali malí umelci. Porozprávali sa o blížiacej sa Veľkej noci, o jej tradíciách a zvykoch.

Čítať celý článok...
 
KEĎ PONOŽKY HOVORIA ZA VŠETKO... PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 21 Marec 2022 00:00

KEĎ PONOŽKY HOVORIA ZA VŠETKO...

Vedeli ste prečo je Downovmu syndrómu venovaný práve 21. marec? Pretože 21. chromozóm sa nenachádza v páre ako bežne, ale v trojici. A prečo práve ponožky sú v tento deň symbolom? Ak ich k sebe otočíme pätami, pripomínajú nám tvar chromozómu, ktorý je zodpovedný, okrem iného, aj za náš vzhľad.

Čítať celý článok...
 
ŠKOLSKÉ KOLO HVIEZDOSLAVOVHO KUBÍNA PDF Tlačiť E-mail
Streda, 16 Marec 2022 00:00

ŠKOLSKÉ KOLO HVIEZDOSLAVOVHO KUBÍNA

Hviezdoslavov Kubín - postupová súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy sa uskutočnila na Spojenej škole 3. marca 2022. Zúčastnilo sa jej 15 žiakov v 1. kategórii, 9 žiakov v 2. kategórii a 4 žiaci recitovali v 3. kategórii. Prostredníctvom prednesu poézie a prózy recitátori vyjadrili vlastné pocity, záujmy, názory. Rozvíjali svoje emócie, predstavy k danému textu. Všetci účinkujúci predviedli vynikajúce výkony, a  preto všetci získali umiestnenia v zlatom, striebornom alebo bronzovom pásme.

Čítať celý článok...
 
MEDIÁLNU GRAMOTNOSŤ ROZVÍJAME AJ NA NAŠEJ ŠKOLE! PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 11 Marec 2022 00:00

MEDIÁLNU GRAMOTNOSŤ ROZVÍJAME AJ NA NAŠEJ ŠKOLE!

Dezinformácie sa šíria rýchlejšie ako kedykoľvek predtým, rozlíšiť pravdu od nepravdy na webe a sociálnych sieťach je čoraz ťažšie, preto je dôležité rozvíjať mediálnu gramotnosť. A keďže vieme, že najjednoduchšie to ide hravou formou, využili sme kahoot kvíz od renomovaných odborníčok zo spoločnosti Seesame, s. r. o. Celé vzdelávanie sa nieslo v duchu myšlienky: „Nechceme ľuďom hovoriť, čo si majú myslieť ale ako majú myslieť. Každý môže veriť, čomu chce, ale svoje názory a presvedčenia by mal opierať o fakty.“

Čítať celý článok...
 
Viac článkov...
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 Dopredu > Koniec >>

Stránka 3 z 5
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko