Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


MEDZI OCENENÝMI AJ NÁŠ ŽIAK PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 10 November 2017 09:34

MEDZI OCENENÝMI SLOVÁKMI, KORÍ  SA STRETLI S PRINCOM EDWARDOM BOL AJ ŽIAK SPOJENEJ ŠKOLY VO SVIDNÍKU

Dovedna 53 mladých ľudí si vo štvrtok 2. novembra v Bratislave prevzalo prestížnu Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu (DofE). Frederik Ganaj si prevzal toto ocenenie z rúk veľvyslanca  Spojeného kráľovstva na Slovensku Andrew Gartha, počas slávnostného odovzdávania DofE v historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky v Bratislave. Mal možnosť osobne sa stretnúť s princom Edwardom, najmladším synom britskej kráľovnej Alžbety II a zažiť atmosféru tejto prestížnej akcie.


Spojená škola vo Svidníku patrí medzi už skoro 150 miestnych centier zapojených do tohto programu a umožňuje žiakom prekonávať samých seba

V rámci programu na sebe účastníci pracujú a zlepšujú sa. Pravidelne vykonávajú aktivity v troch oblastiach: šport, talent a dobrovoľníctvo tak, aby si splnili svoje ciele. Program je jedinečný v tom, že mladí ľudia si v jednotlivých oblastiach sami volia aktivity, ktoré ich bavia alebo zaujímajú. Ide o prekonávanie vlastných limitov.

Svojou vytrvalosťou a ochotu pracovať na sebe sa môžu mladí ľudia pochváliť pri uchádzaní sa o prácu alebo v prihláške na vysokú školu. Absolventov programu dokonca uprednostňujú aj také prestížne univerzity, akými sú Harvard, Oxford, či Cambridge.

Na Slovensku je program naozaj "veľkou vecou" a vďaka veľkému úsiliu zúčastnených i práci na miestnych centrách sa podarilo to, že minulý rok skončila naša kancelária ako tretia najrýchlejšie rastúca kancelária z celého sveta. A práve vďaka tomu prijal pozvanie na Slovensko aj princ Edward.

Z. Kožlejová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko