Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


„Carpatia carving Cup 2013“ Svidník – súťaž umelcov–vyrezávačov
Štvrtok, 02 Máj 2013 15:21

„Carpatia carving Cup 2013“ Svidník – súťaž umelcov–vyrezávačov

Štvrtkové ráno 25.04.2013 začalo neobvyklým ruchom na svidníckom námestí. Študenti a pedagógovia Spojenej školy – Hotelovej akadémie vo Svidníku v spolupráci s CVČ Giraltovce pripravovali všetko potrebné na 2. ročník súťaže Carpatia Caring Cup 2013 – umelecké vyrezávanie do ovocia a zeleniny. Súťaž sa konala pod záštitou Tomáša Vidu, organizátora carvingfruitovej súťaže Danubius GASTRO GARVING CUP Slovensko, ktorý bol zároveň garantom a hlavným hodnotiacim súťaže.

http://spojenaskolask.sk/rok2013/carving/1.JPGhttp://spojenaskolask.sk/rok2013/carving/2.JPG

http://spojenaskolask.sk/rok2013/carving/3.JPGhttp://spojenaskolask.sk/rok2013/carving/4.JPG

Túto peknú tradíciu súťaže vo Svidníku založila Mgr. Anna Štefaniová, učiteľka odborných predmetov na hotelovej akadémii. Do súťaže sa zapojili študenti hotelových akadémií zo Svidníka, Kežmarku a Bardejova. Ich súťažné výtvory boli starostlivo vybraté, nezvyčajné, nápadité, precízne, esteticky doladené.

Súťaž sa konala v dvoch kategóriách: A – vyrezávanie na živo „free style“, B – hotová dekorácia. Súťažiaci v kategórii A, začiatočníci aj pokročilí, v časovom limite 3 hodiny vyrezávali dekoráciu do ľubovoľného druhu melónu. V kategórii B súťažili študenti so svojimi vopred pripravenými prácami na ľubovoľnú tému. Hodnotila sa originalita, precíznosť, obtiažnosť, poriadok na pracovisku, umelecké spracovanie a vystihnutie témy. Odborná porota pozorne sledovala prácu študentov, ich práce ohodnotila a rozdelila do troch pásiem.

V kategórii A sa v zlatom pásme umiestnili Darina Vašičkaninová HA Bardejov a Daniela Horochoničová HA Svidník. Umiestnenie v striebornom pásme si vybojovali Dominika Vrábelová HA Kežmarok, Zuzana Chudíková HA Bardejov a Michal Kuruc HA Svidník.

V kategórii B sa v zlatom pásme umiestnili Zuzana Chudíková a Darina Vašičkaninová HA Bardejov a Daniela Horochoničová s Martinou Adamečkovou z HA Svidník, v striebornom Mária Zavodová, Jakub Obšajsník a Michal Kuruc z HA Svidník.

Súťaž sa konala na pešej zóne mesta Svidník. Obyvatelia a návštevníci mesta s veľkým záujmom sledovali prácu študentov a obdivovali ich umelecké diela.

Sprievodným programom na spestrenie atmosféry bola ukážka grilovania s ochutnávkou, kde svoje zručnosti v tejto technike prípravy jedál predvádzali študenti hotelovej akadémie 1. a 2. ročníka – členovia krúžkov „Nové trendy v gastronómii“ a „Mladá gazdinka“ pod vedením Ing. H. Čepanovej a Ing. N. Feckovej.

Všetkým súťažiacim a návštevníkom pešej zóny prialo aj pekné počasie. Veľkoplošná obrazovka, ktorú zabezpečil PaedDr. J. Vook, riaditeľ CVČ Giraltovce, dotvárala neobvyklú atmosféru celej akcie. Naše poďakovanie patrí všetkým súťažiacim, Združeniu rodičov pri OA Svidník, CVČ Giraltovce a tešíme sa na ďalší ročník súťaže.

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist