Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 28. Júl 2021

Dnes má meniny Krištof
Zajtra má meniny Marta

Kde nás najdete


Žiť energiou na školách PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 07 Máj 2013 10:41

 

Žiť energiou na školách

V utorok 30. apríla 2013 sme na Spojenej škole odštartovali poldňový súťažný program Zápas o energetické prvenstvo organizovaný v spolupráci so Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou.

http://spojenaskolask.sk/rok2013/energia.JPG http://spojenaskolask.sk/rok2013/energia1.JPG

 

Pre žiakov 5.–7. ročníka v rámci interaktívnych hier „Žiť energiou v školách" bolo pripravených 7 stanovíšť. Družstvá zvádzali medzi sebou neúprosné energetické súboje zručností, vedomostí a dobrých nápadov. Na úvod bolo ich úlohou vymyslieť energetický názov tímu, pod ktorým po celý čas súťažili. Nápadov bolo veru dosť! Zábavnou formou, žiaci postupne zisťovali, aký silný môže byť vietor, ako ďaleko doletia lietadielka, ktoré si sami vyrobili, že aj elektrina môže chutiť, ako čo najlepšie ušetriť, ktoré elektrospotrebiče v domácnosti „zožerú" najviac energie. Popritom sa ešte stihli zahrať na energetickú pantomímu a odmerať, či náhodou niekto neprišiel do školy s horúčkou. Po absolvovaní všetkých disciplín sa z najväčšieho počtu bodov tešili súťažiaci z družstva piatakov.

Veríme, že sa nám aj týmto podujatím podarilo žiakom ukázať to, čo je v našej škole dobre známe - že svet nepoznávame iba z učebníc ....

 

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist