Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


SLOVENSKO - KRAJINA PLNÁ TAJOMSTIEV PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 15 Február 2018 08:08

SLOVENSKO -  KRAJINA PLNÁ TAJOMSTIEV

To, že Slovensko je krásna krajina plná tajomstiev, vedia už aj naši štvrtáci. Radi cestujú po Slovensku a  ešte radšej čítajú knihy od slovenských autorov. Preto sa 12.2.2018 vybrali do  Podduklianskej  Knižnice vo Svidníku, aby sa  zoznámili s novou náučnou  knihou pre deti  s názvom Slovensko - krajina plná tajomstiev, s podtitulom Prázdniny s deduškom 1 a 2.

Zároveň si mali možnosť prezrieť  krásne ilustrácie k tejto knihe, ktorých autorkou je Zuzana Fusková.  Hlavným cieľom tejto publikácie je prostredníctvom pútavých príbehov budovať v deťoch vrúcny vzťah k ich domovskej krajine. Autorka čerpá inšpirácie zo známych slovenských legiend, miestnych zvykov a tradícií. Dynamické príbehy ponúkajú mladým čitateľom zážitkové spoznávanie Slovenska. Mnohé miesta, ktoré sa v knihe spomínajú už žiaci navštívili. Táto kniha im však  ponúka aj veľa nový poznatkov a zaujímavých príbehov.  Žiaci si prečítali niekoľko úryvkov z knihy a  aktívne sa zapájali do diskusie.  Z knižnice odchádzali plní krásnych a  tvorivých inšpirácií. Už teraz sa nemôžu dočkať, kedy si túto knihu prečítajú.

Mgr. Lucia Smaržiková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko