Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 27. Október 2021

Dnes má meniny Sabína
Zajtra má meniny Dobromila

Kde nás najdete


Beseda v Podduklianskej knižnici
Štvrtok, 16 Máj 2013 08:00

Beseda v Podduklianskej knižnici

Sme to, čo jeme !“ Aj týmito slovami by sa dalo vystihnúť poslanie besedy v Podduklianskej knižnici s p. Ilčiskovou, na ktorej sme sa zúčastnili v rámci hodín etickej výchovy a občianskej náuky so žiakmi prvého a tretieho ročníka obchodnej a hotelovej akadémie.

 

http://spojenaskolask.sk/rok2013/kniznica/kniz.jpg http://spojenaskolask.sk/rok2013/kniznica/kniz1.jpg

http://spojenaskolask.sk/rok2013/kniznica/kniz2.jpg

Beseda sa niesla v duchu osvojenia si zásad zdravej výživy a poznania potravín poškodzujúcich naše zdravie. Snáď ani nikto z nás netušil, aké škodlivé účinky pre náš organizmus predstavuje teenegermi obľúbená coca – cola. Obsahuje rovnakú kyselinu, ako čistiace prostriedky na chemické čistenie záchodov, vaní, či umývadiel.Tri decilitre coca-coly obsahujú desať čajových lyžičiek cukru, 30 až 50 miligramov kofeínu, vysoké zastúpenie umelých farbív, sulfátov a fruktózový sirup, vyrobený prevažne z geneticky modifikovanej kukurice.Väčšina ľudí význam zdravej výživy podceňuje. Zdravá výživa však môže rozhodnúť o našom zdraví či chorobe. Každý je zodpovedný za svoje zdravie a preto sa oplatí doňho patrične investovať. Racionálna strava, pohyb na čerstvom vzduchu a pozitívne myslenie sú základom telesnej i psychickej pohody. Zdravý životný štýl v mladosti sa nám zúročí v staršom veku a odmenou nám bude vitálne telo, svieža myseľ a radosť zo života.

Mgr. Tatiana Braslavská, PaedDr. Emília Lapčáková

 

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist