Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 27. Október 2021

Dnes má meniny Dobromila
Zajtra má meniny Klára

Kde nás najdete


EXPERIMENTOVANIE PO NEMECKY PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 12 Marec 2018 10:13

EXPERIMENTOVANIE PO NEMECKY

... a máme za sebou ďalšie pokusy v rámci projektu Experimentovanie po nemecky. Po chémii, keď sme sa snažili nafúkať balón bez vlastnej aktivity a vyrábali oxid uhličitý pomocou octu a sódy bikarbóny, sme sa „pustili“ aj do biológie a fyziky.

V biológii sme si po nemecky osvojili všetky ľudské zmysly a na vlastnej koži vyskúšali ako sa cítia nevidiaci, keď musia namiesto zraku využívať svoj hmat. Žiaci nakreslili obrázky a následne nákres vybodkovali špendlíkom, ďalší žiaci so zaviazanými očami len pomocou hmatu a obrysov skúšali uhádnuť, čo je na obrázku. Vo fyzike sme sa zamerali na „príťažlivosť“ predmetov. Čo je magnetické, čo nie je magnetické? Túto otázku si kládli žiaci a pomocou magnetov rôznych farieb a veľkostí potvrdzovali alebo vyvracali svoje hypotézy. Následne testované predmety roztriedili do farebne odlíšených škatúľ, podľa toho či sú alebo nie sú magnetické, a to všetko zvládli v nemeckom jazyku. Metódou CLIL, ktorá prepája učivo cudzieho jazyka s  učivom odborných a predmetov sa žiaci učia rýchlejšie a vďaka zážitkovému učeniu si nadobudnuté vedomosti dlhšie uchovávajú v pamäti.

Mgr. Tatiana Braslavská

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko