Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


KEĎ UMENIE ŠUMÍ... PDF Tlačiť E-mail
Streda, 14 Marec 2018 07:45

KEĎ UMENIE ŠUMÍ...

9. marca 2018 sa uskutočnilo vyhodnotenie 9. ročníka literárnej súťaže Šumenie určenej pre žiakov základných škôl a príslušných ročníkov osemročných gymnázií v Košickom a Prešovskom kraji.

Súťažilo spolu 189 prác žiakov z 53 škôl. Autori posielali svoje práce na tému FARBY SVET(L)A. Medzi literárnymi prácami nechýbali ani práce žiakov Spojenej školy. Súťaž bola rozdelená do kategórií: I. kategória (I. stupeň) a II. kategória (II. stupeň) a na kategóriu poézie a prózy. Medzi ocenenými boli aj tri žiačky našej Spojenej školy: Diana Feckaninová, Sabína Oreničová zo 7.AZ a Lívia Kuriplachová, žiačka 9.AZ. Z rúk obľúbeného autora Valentína Šefčíka si prevzali diplom a cenu za ČU. Na slávnostnom vyhlásení výsledkov v Košiciach boli prednesené víťazné práce, ktoré budú publikované v zborníku víťazných prác a preložené do Braillovho písma. Zámerom súťaže je  povzbudiť kreatívnych mladých ľudí v ich tvorbe a  vytvoriť priestor pre ich rozvoj už od nízkeho veku.

Mgr. Anna Lažová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko