Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 27. Október 2021

Dnes má meniny Dobromila
Zajtra má meniny Klára

Kde nás najdete


SPOJENÁ ŠKOLA NA VALENTÍNSKEJ KVAPKE KRVI PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 19 Marec 2018 12:27

SPOJENÁ ŠKOLA NA

VALENTÍNSKEJ  KVAPKE  KRVI

Spojená škola Svidník  sa v stredu 7. 3. 2018 aktívne zúčastnila kampane Valentínska kvapka krvi. Už 23. ročník tejto kampane organizoval Slovenský Červený kríž (SČK) a trval od 13. 2. do 16. 3. 2018.Je to celoslovenská kampaň zameraná na oslovovanie darcov krvi hlavne z radov mladých ľudí ale aj rodinných príslušníkov.

 

Tento rok niesla podtitul „o kvapku lepší Valentín“, ktorým vyzývala hlavne mladých ľudí, aby darovali krv a boli tak na Valentína o kvapku lepší. Túto výzvu vypočuli aj žiaci Spojenej školy. Niektorí prvýkrát, niektorí už ako skúsení darci prišli na Hematologicko-transfúzne oddelenie NsP vo Svidníku a darovali to, čo je pre život človeka vzácne a potrebné a čo ľudstvo aj napriek svojej technologickej vyspelosti stále nevie vyrobiť. Týmto chceme vyjadriť vďaku všetkým žiakom, ktorí počas kampane darovali krv a ktorí možno tiež dostali sms-ku: „Pomohli ste zachrániť život! Vaša krv bola podaná pacientovi, ktorý bol v ohrození života. Ďakujeme.“ Na záver zoznam tých, ktorí v rámci kampane Valentínska kvapka krvi darovali svoju krv (údaj v zátvorke znamená počet odberov): Ing. Milan Tchir (27), Kristián Matkobiš (1) – III. A, Kristína Mikitová (2) – IV. A, Júlia Jenčová (4) – IV. A, Markus Najduch (2) – IV. A, Jakub Mochnač (2) – IV. A, Klaudia Kostilníková (3) – IV. A, Veronika Bérešová (3) – IV. A, Damián Oleárnik (1) – IV. HA, Slavomír Demjan (2) – IV. HA.

Ing. Milan Tchir

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko