Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 27. Október 2021

Dnes má meniny Dobromila
Zajtra má meniny Klára

Kde nás najdete


TOVÁREŇ NA MAŠKRTY OČARILA TÝCH NAJMENŠÍCH PDF Tlačiť E-mail
Streda, 21 Marec 2018 07:39

TOVÁREŇ NA MAŠKRTY OČARILA TÝCH NAJMENŠÍCH

Škola má byť  miestom, kde deti chodia rady. Nie iba kvôli moderným  technológiám a čoraz krajšiemu vybaveniu,  ale hlavne kvôli svojim spolužiakom, príjemnej atmosfére a v neposlednom rade kvôli  kreatívnym a obetavým učiteľom.


Tá naša, Spojená škola vo Svidníku, sa po jarných prázdninách premenila  na čarokrásnu  rozprávkovú Továreň na maškrty,  a  to  vďaka skvelej práci  našich pedagógov.  Do školy, teda do Továrne na maškrty zavítala veľmi milá malá návšteva. Predškoláci zo svidníckych materských škôl prijali naše pozvanie a  počas  dní od 6.3. do 8.3.2018 sa zmenili na malých, šikovných pomocníkov - cukrárikov.  V továrni deti privítala jej majiteľka sladká Lollipop  a zároveň predstavila najlepšiu cukrárku na svete  tetu Betu, ktorá vo svojej kúzelnej kuchyni pripravovala tie najlepšie maškrty. Teta Beta so svojimi pomocníčkami   Lalinkou a Liankou deťom zaspievala peknú a zároveň poučnú pesničku o varení a pečení. Malé pomocníčky detičkám ukázali,  ako to v takej rozprávkovej kuchyni  na maškrty funguje.  To, že v ich kuchyni sa nielen pracuje,  ale aj zabáva,  ukázali   chutné farebné lízanky  svojim veselým  lízankovým tancom.  Po krásnom divadielku  si detičky dobili energiu chutným pudingom  v školskej jedálni a spoločne  sa mohli vrhnúť na naozajstnú zábavu.  V multimediálnej učebni si vyskúšali prácu s interaktívnou tabuľou, kde piekli a zdobili virtuálne koláčiky.  V telocvični, kde tiež vládla dobrá nálada,  sa deti  do sýtosti vyšantili na kolobežkách, prekonali zložitú cukríkovú prekážkovú dráhu, taktiež sa zahrali na zmrzlinára a pokúšali sa po vyznačenej  dráhe preniesť čo najviac kopčekov zmrzliny. Nakoniec si vyskúšali, aké ťažké je trafiť hokejkou balón do bránky. Keďže v továrni sa nielen zabávalo,  ale aj pracovalo, detičky sa mihnutím čarovnej kuchárskej metličky premenili na malých pomocníkov - cukrárikov. Najskôr si každý vyrobil a vyfarbil  papierovú kuchársku čiapku. Čiapky si deti vyzdobili  krásnymi a farebnými muffinkami, lízankami,  ale aj zmrzlinkami a koláčikmi. Keď už boli čiapky na tom správnom mieste, teda na hlavách, mohli  začať kuchtiť. Pod malými, zato šikovnými rúčkami a pod vedením pani učiteliek vznikali chutné zmrzliny. Z vopred upečenej piškóty si deti vytvarovali guľky, tie vsadili do zmrzlinového kornútika, preliali čokoládovou polevou a ozdobili farebnými cukrárskymi ozdobami. Zabalené zmrzliny si spolu s krásnymi spomienkami detičky zobrali domov. Našli sa aj takí, ktorí neodolali a vyrobenú sladkosť zjedli ešte v škole.

Tieto tri krásne popoludnia plné zábavy ubehli ako voda. Mnohým  deťom sa z tejto našej továrne ani nechcelo odísť.  Ani sme sa nenazdali a naša Továreň na maškrty zatvorila svoju kuchyňu. Naša škola má stále svoje brány dokorán otvorené a my dúfame, že mnohí sa sem vrátia ako malí, hrdí prváci.

Ďakujeme

Mgr. Lucia Smaržiková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko