Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


MESIAC S KNIHOU NA SPOJENEJ ŠKOLE PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 26 Marec 2018 08:00

MESIAC S KNIHOU NA SPOJENEJ ŠKOLE

Na hodinách literatúry sa žiaci Spojenej školy práve v marci viac ako inokedy venujú čítaniu kníh, besedám o prečítaných knihách, čítaniu a  rozboru umeleckých textov.


Žiaci  9. ročníka Spojenej školy pripravili 15.marca 2018  besedu o knihe Ľuda Zúbka Jar Adely Ostrolúckej. V nej Ľ. Zúbek opísal plameň citu, ktorý sa rozhorel medzi Ľudovítom Štúrom a Adelou Ostrolúckou. Už tým, že postava Ľudovíta Štúra bola vykreslená inak, ako ho žiaci poznajú z literatúry a dejepisu, postupne si žiaci našli cestu k čítaniu, a tak sa mohli dozvedieť aj o dôležitých udalostiach v živote slovenského národa i samotného Ľudovíta Štúra. Zaujalo ich aj to, ako sa napríklad kedysi žilo v Prešporku, ako sa zabávalo, aká bola atmosféra, ale dozvedeli sa aj o revolučných rokoch 1848-49, o zrušení poddanstva a o činnosti Ľudovíta Štúra od roku 1846 až do jeho smrti v roku 1856. Žiaci sa vyjadrovali k jednotlivým udalostiam, k postavách, k prostrediu, v ktorom sa dej odohráva, a aj k životu vtedajšej spoločnosti.

Aj takýmto spôsobom si deviataci doplnili vedomosti o Ľudovítovi Štúrovi a zároveň, verím, si uvedomili, že kniha by sa mala stať ich dôležitou súčasťou každodenného života.

Mgr. Anna Lažová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko