Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


PIATACI V ÚLOHE BÁBKOHERCOV PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 26 Marec 2018 08:08

PIATACI V ÚLOHE BÁBKOHERCOV

Dramatická výchova má v učebnom procese, ale aj v mimoškolských aktivitách veľké uplatnenie. Deti získavajú komunikačné zručnosti, pestuje sa u nich spontánnosť, tvorivosť i schopnosť improvizovať. A toto všetko si na hodinách literárnej výchovy vyskúšali žiaci 5. ročníka.

 

Najprv vymýšľali vlastné rozprávky, písali literárny scenár, aby nakoniec zahrali bábkové divadielko. Na ďalšej vyučovacej hodine predstavili zasa formou monológov svojim spolužiakom rozprávkové postavičky. Všetko sa odohralo spoza dreveného paravánu, ktorý nám spolu s bábkami – maňuškami zapožičal ŠKD.

Žiaci sa hrali a zároveň učili. Takáto hodina literárnej výchovy sa im veľmi páčila, pretože okrem nadobudnutých poznatkov si deti rozvíjajú aj tvorivé myslenie, slovnú zásobu, objavujú životné hodnoty a svet okolo seba.

Aj tieto hodiny dramatickej výchovy boli ďalšou aktivitou, ktorou si žiaci pripomenuli Mesiac knihy.

Vyučujúca SJL Mgr. Anna Lažová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko