Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 27. Október 2021

Dnes má meniny Dobromila
Zajtra má meniny Klára

Kde nás najdete


LITERATÚROU KRÍŽOM-KRÁŽOM PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 26 Marec 2018 08:09

LITERATÚROU KRÍŽOM-KRÁŽOM

V marci, ktorý je venovaný knihám, sa na formovanie kladného vzťahu detí ku knihe a k literatúre vôbec organizujú rôzne čitateľské besedy, kvízy, súťaže v čitateľských zručnostiach a rôzne iné aktivity.


Keď siahneme do histórie, tento mesiac sa viaže k zberateľovi a potulnému predavačovi Matejovi Hrebendovi, ktorý sa narodil a zomrel v marci. Šíril osvetu a vzdelanosť, pretože nadovšetko miloval knihy. A práve knihy, literatúra a zaujímavosti z tejto oblasti boli hlavnou témou kvízu Literatúrou krížom-krážom. V ňom si 18.3.2018 žiaci 6. až 9. ročníka našej ZŠ zmerali svoje vedomosti.

Súťažilo sa v trojčlenných družstvách a súťažiaci museli preukázať nielen vedomosti zo školského učiva, ale aj  svoju čitateľskú aktivitu a informovanosť z literárnej oblasti.

Víťazom kvízu sa  stalo družstvo 7.AZ triedy, ktorú reprezentovali: Diana Feckaninová, Iveta Jurková a Petra Pásztorová. Na druhom mieste sa umiestnila 8.AZ (Veronika Jurečková, Klaudia Stešková, Diana Zápotocká) a tretie miesto si v rozstreli  vybojovala 6.AZ ( Sofia Drimáková, Kristína Potomová, Laura Surdeníková), ktorá zdolala 9.AZ. Súťažiaci preukázali kvalitnú informovanosť z literárnej oblasti a verím, že kvíz ich motivoval k čítaniu nových zaujímavých kníh, ale predovšetkým k tomu, aby sa im kniha stala každodennou spoločníčkou.

Mgr. Anna Lažová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko