Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 27. Október 2021

Dnes má meniny Dobromila
Zajtra má meniny Klára

Kde nás najdete


OBCHODNÁ AKADÉMIA ZO SVIDNÍKA NA PRESTÍŽNEJ SÚŤAŽI PDF Tlačiť E-mail
Streda, 04 Apríl 2018 13:32

OBCHODNÁ AKADÉMIA ZO SVIDNÍKA NA PRESTÍŽNEJ SÚŤAŽI JA VEĽTRH

PODNIKATEĽSKÝCH TALENTOV V BRATISLAVE

JA Veľtrh podnikateľských talentov je vyvrcholením celoročného úsilia študentov stredných škôl z celého Slovenska. Na veľtrhu prezentujú verejnosti svoje podnikateľské plány, výrobky a služby realizované v rámci predmetu Aplikovaná ekonómia. Stretávajú sa tu so svojou konkurenciou a súťažia v niekoľkých kategóriách.


23. ročník bol realizovaný v rámci Týždňa podnikateľského vzdelávania, pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky. Stretlo sa na ňom 47 podnikateľských tímov zo stredných škôl z celého Slovenska. Naša JA Firma SweetsMade bola ako jediná z okresov Svidník, Stropkov, Bardejov a Medzilaborce, medzi nimi. Dievčatá 3. ročníka obchodnej akadémie sa tento rok rozhodli vyrábať jedinečné sladkosti, ktorým dali osobitú chuť ale nielen to, pridanou hodnotou bol folklór a ľudové tradície, ktoré zaujali nejedného zákazníka. Ich prezentácia na pódiu upútala pozornosť všetkých okoloidúcich návštevníkov obchodného centra a ocenila ich aj porota. V ťažkej konkurencii škôl z veľkých miest, ktorí majú možnosť spolupracovať s odborníkmi z praxe, hrdo všetkým ukázali, že aj vo Svidníku, ďaleko na severovýchode rastú šikovní mladí ľudia, ktorí sa snažia uspieť vo svete biznisu.

Obchodná akadémia vo Svidníku realizuje program Aplikovaná ekonómia ako jedna z mála škôl v rámci severovýchodného regiónu a aj vďaka nemu vychádzajú z našej školy absolventi, ktorí sa vedia v živote uplatniť. Budúcim záujemcom o štúdium na našej škole ponúkame dlhoročnú tradíciu vzdelávania, úzko prepojeného s praxou. Sme školou s dobrou perspektívou do budúcnosti a pomáhame realizovať sny a plány mladých ľudí.

Z. Kožlejová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko