Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 16 Apríl 2018 07:15

EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA

Ekonomická olympiáda je celoslovenská súťaž v znalostiach z ekonómie a financií, ktorá je určená študentom stredných škôl. Svojím poňatím prispieva k ďalšiemu rozvoju kľúčových schopností a znalostí študentov v tomto odbore.


Otázky do súťaže a koncepciu Ekonomickej olympiády spoluvytvárajú ekonómovia a odborníci z Inštitútu ekonomického vzdelávania (INEV), Českej národnej banky a INESS – Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz.

Ekonomická olympiáda prebieha v troch kolách. Do školského kola sa zapojili všetci žiaci 1. až 4. ročníka odboru obchodná akadémia Spojenej školy vo Svidníku. Víťazi zo školského kola Matúš Kozák, Sebastián Sekeľ, Iveta Šottová 4.A a Natália Pichaničová 2.A, sa zúčastnili krajského kola, ktoré sa konalo na Prešovskej univerzite20.2.2018. Začiatkom apríla 2018 boli vyhlásené výsledky, kde medzi 70 účastníkmi krajského kola sa Matúš Kozák 4.A umiestnil na 8. mieste.

INESS – Inštitút ekonomických a spoločenských analýz je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie, ktorého činnosť je financovaná z darov fyzických a právnických osôb a z 2% daňovej asignácie. Aktivity inštitútu zahŕňajú výskumnú, publikačnú, poradenskú a vzdelávaciu činnosť, zameranú na riešenie aktuálnych ekonomických a spoločenských problémov z pohľadu rešpektovania vlastníckych práv ako záruky osobnej slobody a mierového spolužitia.

Ing. Jana Drábová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko