Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


OLYMPIÁDA MLADÝ ÚČTOVNÍK 2018 PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 16 Apríl 2018 07:19

OLYMPIÁDA MLADÝ ÚČTOVNÍK 2018

Slovenská komora certifikovaných účtovníkov a spoločnosť KROS a.s. Žilina vyhlásili 21. ročník súťaže pre študentov stredných škôl v účtovníctve – Olympiáda Mladý účtovník 2018.


Olympiáda Mladý účtovník je celoštátna súťaž pre študentov stredných škôl a obchodných akadémií v účtovníctve a v programe OMEGA. Jej cieľom je zvyšovanie prestíže účtovníctva ako odborného predmetu a zároveň motivácia študentov pri štúdiu účtovnej problematiky. Olympiáda prebieha na účtovnom softvéri OMEGA-podvojné účtovníctvo, ktorý vyvíja spoločnosť KROS, a.s. Žilina.

Školského kola sa zúčastnili študenti 3.A – Sebastián Cuprišin, Nikola Oleárniková, Iveta Závodová a 4.A – Klaudia Kostilníková, Kristína Bubáková, Sebastián Sekeľ, Iveta Šottová, Júlia Jenčová a Matúš Kozák.

Výsledky školského kola:  1.miesto – Klaudia Kostilníková

2.miesto – Kristína Bubáková

3.miesto – Matúš Kozák

Na regionálne kolo v Košiciach postúpili Klaudia Kostilníková a Kristína Bubáková z 4.A. Študentky riešili súvislý príklad z roku 2017, od začiatočného účtu súvahového, cez zaúčtovanie účtovných prípadov, výpočet a zaúčtovanie dane z príjmov, až po uzávierku účtov a účtovnú závierku s vypracovaním účtovného výkazu Účtovná závierka. Umiestnili sa na 14. mieste  Klaudia Kostilníková a na 18. mieste Kristína Bubáková zo 47 prihlásených študentov.

Touto prestížnou súťažou sa Spojená škola, Obchodná akadémia vo Svidníku zaraďuje medzi  najlepšie obchodné akadémie v Prešovskom kraji v oblasti účtovníctva a daňovníctva.

Ing. Jana Drábová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko