Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


STREDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOSŤ PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 16 Apríl 2018 07:23

STREDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOSŤ

Stredoškolská odborná činnosť (SOČ) je dobrovoľná záujmová činnosť žiakov denného štúdia stredných škôl, ktorú organizuje Štátny inštitút odborného vzdelávania Bratislava. Táto súťaž prispieva k tvorivému mysleniu, rozvoju odborno-teoretických vedomostí a odborno-praktických schopností žiakov.


Žiaci riešia zvolenú tému práce za pomoci konzultanta. Výsledkom tvorivej práce žiaka je samostatná písomná práca, ktorá sa predkladá odbornej hodnotiacej komisii. Súčasťou je aj vlastná verejná ústna obhajoba práce.

Na krajskej prehliadke SOČ v Prešove 6. apríla 2018, našu školu reprezentovali Iveta Zavodová a Sebastián Cuprišin, žiaci 3.A z odboru obchodná akadémia. Iveta Zavodová spracovala problematiku Dlhová brzda v Slovenskej republike s konzultantkou Ing. Janou Drábovou a Sebastián Cuprišin vypracoval názorný postup Ako založiť firmu s Ing. Margitou Klimovou, v odbore 15 – Ekonomika a riadenie.

Ako hodnotiaci komisár v obore 08 – Cestovný ruch a hotelierstvo nás zastupovala Mgr. Ľubomíra Kseničová, predseda krajskej odbornej komisie.

Ing. Jana Drábová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko