Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 27. Október 2021

Dnes má meniny Dobromila
Zajtra má meniny Klára

Kde nás najdete


PRIPOMENULI SME SI SVETOVÝ DEŇ ZDRAVIA PDF Tlačiť E-mail
Streda, 18 Apríl 2018 07:46

PRIPOMENULI SME SI SVETOVÝ DEŇ ZDRAVIA

7. apríla 1948 vznikla Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a odvtedy si tento deň pripomíname ako Svetový deň zdravia. Svetová zdravotnícka organizácia každoročne vyhlasuje tému, ktorej bude Svetový deň zdravia venovaný. Tohoročnou témou je „Prevencia nadváhy a obezity.“


Svetový deň zdravia si pripomenuli aj žiaci a zamestnanci Spojenej školy vo Svidníku. Pri tejto príležitosti pracovníčka z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom vo Svidníku Mgr. Edita Podaná dňa 16.4.2018 pre všetkých pripravila osvetovú a preventívnu prednášku na danú tému. Prítomných informovala o rizikách nadváhy a obezity a poukázala na možnosti prevencie so zameraním na zdravý životný štýl. Zdôraznila, že obezita vzniká nesprávnym pomerom príjmu a výdaja energie, spôsobeným nesprávnym životným štýlom, upozornila aj na zvyšujúci sa výskyt obezity u detí, dospievajúcich a u žien.

V závere prednášky, každý účastník mohol ochutnať a občerstviť sa sladkou, resp. slanou zdravou chuťovkou, ktoré pripravili žiaci 1. ročníka Hotelovej akadémie vo Svidníku.

Ing. Helena Čepanová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko